Albania Kraina Orłów

/Albania Kraina Orłów
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Albania Kraina Orłów

2023-02-08T16:09:49+00:00
Ilość dni: 10 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Czy warto się wybrać do krainy orłów? – zdecydowanie TAK. Albania jest numerem jeden według profesjonalistów z wydawnictwa Lonely Planet. Albańczycy są narodem bardzo gościnnym, przyjaznym, chętnym do pomocy i bardzo dumnym ze swego kraju.

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji z degustacją win serbskich w Hajdukowie (wina z winnicy Vinski Dvor serwowane były na Titanicu i pijała je Maria Teresa). Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Skopije – dzielnica turecka Csarsija. Jest to charakterystycznie orientalna plątanina uliczek z warsztatami, meczetami, łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Zobaczymy twierdzę Kale, meczet Mustafa Paśina, cerkiew św. Zbawiciela. Zwiedzanie Starego i Nowego Miasta połączonych Kamiennym Mostem. Wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Ochrydu zwanego Jerozolimą Bałkanów. Zwiedzanie zabytkowego miasta wpisanego na listę UNESCO – sobór św. Zofii, twierdza cara Samuela, promenada nad jeziorem ochrydzkim, starówka z meczetami. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Wizyta w pracowni jubilerskiej Filevi – gdzie zobaczymy jak powstają słynne ochrydzkie perły. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydu”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem do monastyru św. Nauma po drodze zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Monastyr św. Nauma to mistyczne miejsce, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego, zakupy regionalnych wyrobów. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Albanii – krótki postój w Podgradcu. Wizyta w antycznym mieście Butrinti zwanego Bałkański Pompejami (na liście UNESCO) – najważniejszej miejscowości archeologicznej w Albanii. Powstałe w VII w. p.n.e. a odkryte na nowo miasto jest swoistym mikrokosmosem prawie 3 000 lat historii wybrzeża Morza Śródziemnego. Pochodzące z VI wieku p.n.e fortyfikacje przypominają militarną siłę miasta, a amfiteatr z III wieku p.n.e. symbolizuje bogatą kulturę obecną niegdyś w tym mieście. Podczas spaceru zobaczmy m.in.: pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Zakwaterowanie w hotelu w Sarandzie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Cały dzień przeznaczony na wypoczynek i plażowanie, kąpiele w Morzu Jońskim. Alternatywnie dla chętnych – wycieczka fakultatywna (płatna dodatkowo 70 € / osoba). Wycieczka promowa na Korfu – zwiedzanie stolicy wyspy – Korfu (zwanej też Kerkyrš), miasta wpisanego na światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Podczas spaceru po historycznym centrum będziemy mieli okazję poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca. Swoim urokiem urzekają wąskie, brukowane uliczki, dekoracyjne łuki oraz wspaniałe weneckie budowle. Zwiedzanie Ratusza miejskiego, XIX-wiecznego Pałacu Królewskiego, XIV-wiecznego weneckiego zamku oraz zwiedzanie 300-letniego Kościoła Saint Spiridon z bezcenną kolekcją ikon. Przejazd do pałacu cesarzowej Sissi – Achilleionu, wizyta u słynnej rodziny Mavromatis, gdzie poznamy produkcję specjału wyspy Korfu: Koum Quatu – likier z małych pomarańczy. Przejazd do Paleokastritsy – słynnej z pięknych krajobrazów, małych piaszczystych plaż, jaskiń morskich i lazurowego koloru wody oraz Klasztoru Ortodoksyjnego poświęconego Matce Boskiej Bogurodzicy. Przeprawa promowa do Albanii. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do górującego nad Sarandą zamku Lekures, z którego rozpościera się przepiękny widok na całą okolicę. Następnie wizyta przy źródłach zwanych „Błękitne Oko”, jednej z największych atrakcji przyrodniczych regionu. Krótki relaks pod wiekowymi platanami. Przejazd do Gjirokastra (na liście UNESCO) – miejsca urodzenia byłego dyktatora Albanii – Envera Hodży. Po przechadzce po mieście, bogatym w oryginalne domy powstałe z drewna i jasnego kamienia- czas wolny na zakupy. Przejazd doliną rzeki Vjosa do miasteczka Tepelena gdzie urodził się Ali Pasza. Przejazd przez przełęcz Llogara i Góry Cika- zwane Gorami Przeklętymi do Fier. Zwiedzanie Centrum Archeologicznego Apolonii (miasta utworzonego w 558 r. p.n.e. przez osadników z Korfu i Koryntu; ówcześnie bardzo ważny port na szlaku morskim pomiędzy Rzymem a Bizancjum. Studiował tu cesarz August, a Arystoteles wymieniał to miasto w swych książkach o polityce). Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Beratu – miasta okien. Zwiedzimy m.in.: cytadela, XIII-wieczny kościół św. Marii z Villaherna (w nim m.in. XVI-wieczne malarstwo freskowe Onufrego – najsłynniejszego, średniowiecznego malarza z Albanii oraz jego syna – Nicoli), meczet Leaden, Królewski Meczet, Meczet Kawalerów oraz Helveti Tekke (kaplica służąca niegdyś różnym sektom islamskim np. Derwiszom). Zwiedzanie Durres – największego portu Albanii – rzymski amfiteatr, mury obronne z wenecką wieżą. Przejazd do Kruji średniowiecznej stolicy państwa albańskiego, założonej przez bohatera narodowego Albanii Gjergja Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego miasto było centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Kruji to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania. Zobaczymy warownie Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek. Przejazd do Tirany – zwiedzanie miasta m.in.: meczetu Ethem Beja, byłej dzielnicy mieszkaniowej pracowników Biura Politycznego w czasach komunistycznych, piramidy Envera Hodży. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Przejazd przez Elbasan, którego historia sięga czasów starożytnych. W połowie XV wieku miasto dostało się pod panowanie osmańskie, co nie przerwało jego rozwoju. W 1466 roku sułtan Mehmet II nadał miejscowości obecną nazwę i polecił wybudować potężny zamek, którego pozostałości zachowały się do czasów obecnych i dziś stanowią jeden z najcenniejszych zabytków miasta. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd non-stop do Polski. Przyjazd miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, parkingi, opłaty drogowe, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os, wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, rejs statkiem do św. Nauma, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczki do Albanii Skopje    Wycieczki do Albanii Butrinti    Wycieczki do Albanii Korfu Grecja

Wycieczki do Albanii Saranda    Wycieczki do Albanii berat

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Saranda, plaża – fot. by ErvinGjata,Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2798899/

Pozostałe zdjęcia:
Skopje – fot. by dimitrisvetsikas1969, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4732369/
Butrinti – fot. by Robs123, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2308517/
Korfu, Grecja – fot. by nowayGR, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2899507/
Saranda – fot. by David Mark, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2702827/
Berat – fot. by ErvinGjata, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3707970/

 

 

 

 


Wycieczki do Albanii Białystok, Wycieczki do Albanii Bydgoszcz, Wycieczki do Albanii Elbląg, Wycieczki do Albanii Gdańsk, Wycieczki do Albanii Katowice, Wycieczki do Albanii Kielce, Wycieczki do Albanii Kraków, Wycieczki do Albanii Lublin, Wycieczki do Albanii Łódź, Wycieczki do Albanii Olsztyn, Wycieczki do Albanii Poznań, Wycieczki do Albanii Rzeszów, Wycieczki do Albanii Szczecin, Wycieczki do Albanii Warszawa, Wycieczki do Albanii Wrocław

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.