Pielgrzymka do Izraela

/Pielgrzymka do Izraela
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Izraela

2023-07-17T12:58:37+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Izrael
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ WARSZAWA – PRZELOT DO TEL AVIVU; CEZAREA – HAJFA – KANA – NAZARET
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Tel Avivu – Ziemia Święta Izrael. Po wylądowaniu spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Cezarei Nadmorskiej – podziwianie wspaniale zachowanego akweduktu z czasów rzymskich. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus przemienił wodę w wino. Msza Św. podczas, której dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie i odpoczynek w hotelu. Następnie zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ G. TABOR – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA – KAFARNAUM
Śniadanie. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Domus Galilaeae centrum formacyjne Drogi Neokatechumenalnej, który został wmurowany jako kamień węgielny fragment grobu Apostoła Piotra i poświęcony przez papieża Jana Pawła II. Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra. Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os.). Przejazd Doliną Jordanu i przez Pustynię Judzką do Betlejem. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM
Śniadanie. Zwiedzanie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Przejazd do Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Obiad w porze kolacji i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os.): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.
5. DZIEŃ JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON
Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Nawiedzenie betlejemskiego sierocińca – Dom Pokoju prowadzonego przez polskie Siostry Elżbietanki. Obiad w porze kolacji i nocleg w Betlejem.
6. DZIEŃ WADI QELT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA
Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Dla chętnych możliwość wjazdu na Górę Kuszenia kolejką linową do Klasztoru Kuszenia (15 USD/os.). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m n.p.m.). Następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Możliwość odnowienia chrztu dla Pielgrzymów w rzecze Jordan – Kacar El Jahud – prawdziwe miejsce chrztu Pana Jezusa. Następnie Betania – kościół i grobowiec Łazarza. Obiad w porze kolacji i nocleg w Betlejem.
7. DZIEŃ JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Betlejem – dla chętnych, Msza Św. w kaplicy – grocie na terenie sierocińca – Dom Pokoju. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiad w porze kolacji i nocleg w Betlejem.
8. DZIEŃ BETLEJEM – TEL AVIV – PRZELOT DO WARSZAWY

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem, pilot, lokalny przewodnik, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty – bufet, bilety wstępu oraz na statek po Jeziorze Galilejskim, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Opieka duszpasterska, Msze Św., Księża biorący udział w Pielgrzymce.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, obligatoryjnie opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, dopłata do pok. 1os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Izrael – fot. by Reijo Telaranta, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3197435/


 

 


Pielgrzymka do Izraela Białystok, Pielgrzymka do Izraela Bydgoszcz, Pielgrzymka do Izraela Elbląg, Pielgrzymka do Izraela Gdańsk, Pielgrzymka do Izraela Katowice, Pielgrzymka do Izraela Kielce, Pielgrzymka do Izraela Kraków, Pielgrzymka do Izraela Lublin, Pielgrzymka do Izraela Łódź, Pielgrzymka do Izraela Olsztyn, Pielgrzymka do Izraela Opole, Pielgrzymka do Izraela Poznań, Pielgrzymka do Izraela Rzeszów, Pielgrzymka do Izraela Szczecin, Pielgrzymka do Izraela Toruń, Pielgrzymka do Izraela Warszawa, Pielgrzymka do Izraela Wrocław, Pielgrzymka do Izraela Zielona Góra

wycieczki do Ziemi Świętej, wczasy i wycieczki do Ziemi Świętej, Ziemia Święta wycieczki objazdowe, wakacje w Ziemi Świętej, samolot do Ziemi Świętej
wycieczki do Izraela, wczasy i wycieczki do Izraela, Izraela wycieczki objazdowe, wakacje w Izraela, samolot do Izraela

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.