Pielgrzymka na Litwę

/Pielgrzymka na Litwę
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka na Litwę

2024-06-20T11:10:17+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Litwa
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z Fromborka o godz. 8:00. Przejazd nad Jezioro Wigry, które powstało w wyniku ostatniego zlodowacenia 14 000 lat przed naszą erą. Jezioro kształtem przypomina literę „S” ze względu na kształt linii brzegowej, która ma długość około 60 km, a jego brzegi są wysokie i porośnięte lasami iglastymi. Pierwotnie jezioro nosiło nazwę Wingry, która wywodziła się od jaćwieskiego słowa wingris, czyli kręty. Zwiedzimy były klasztor zakonu kamedułów, który został ufundowany w 1667 roku przez Jana II Kazimierza Wazę. W 1805 klasztor zamknięto, a zakonnicy przenieśli się na podwarszawskie Bielany. W latach 1975 – 2010 mieścił się tam Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie obiekt jest we władaniu kościoła. Na terenie klasztoru znajdują się Apartamenty i Kaplica Papieska, Krypty w Kościele, Wieża Zegarowa, Wystawy oraz czytelnia Jana Pawła II, ufundowana po jego noclegu na terenie Klasztoru w 1999 r. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Przyjazd do Trok, które są jednym z najpiękniej położonych miast Litwy. Ma to związek z osobliwym ukształtowaniem terenu, malowniczością dolin, wąwozów, lasów oraz jezior, które tworzą wspaniały pejzaż, dzięki czemu uznawane są też często za perełkę w koronie Litwy. Spacer przez miasto, zwiedzimy kościół Nawiedzenia NMP ufundowany przez księcia Witolda z obrazem słynącym z cudów Matki Boskiej Trockiej. Był to drugi wizerunek Matki Bożej koronowany papieskim koronami na ziemiach ówczesnej Rzeczypospolitej. Obraz pochodzi z II połowy XVI wieku. Dalej zobaczymy Kienesę świątynię Karaimów, oraz charakterystyczne domy mieszkalne. Dla chętnych przejście po drewnianym moście na wyspę. Indywidualne zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve. Wzniesiony z kamieni polnych i cegieł. Czas wolny – degustacja potraw karaimskich (rosół + 2 kibiny), płatne we własnym zakresie. Przy zamówieniu grupowym 7 €. Kibiny to duże pierogi wypełnione nadzieniem z kurczaka, wołowiny, sera ze szpinakiem lub kapusty z grzybami. Przejazd do Wilna na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Wilno, zwiedzanie miasta zaczniemy od Antokolu, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła. Następnie wizyta na Cmentarzu na Rosie. Miejsce ostatniego spoczynku wielu zasłużonych Polaków, miejsce, gdzie we wspólnym grobowcu leży matka i serce syna J. Piłsudskiego. Spacer w obrębie Starego Miasta: Dzielnica Zarzecze ta często porównywana do paryskiego Monmartru lub do dawnej kopenhaskiej Kristianii, gdyż Zarzecze – to „republika” artystów. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta, premiera, ambasadorów, biskupa oraz swojego patrona – Anioła Zarzecza z brązu, Katedra św. Stanisława, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół Św. Trójcy, Św. Ducha gdzie zobaczymy m.in. obraz „Jezu ufam Tobie”, Dzielnica Żydowska, Plac Ratuszowy, Cerkiew i Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama – Matka Boska Ostrobramska. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Przejazd do Kowna – to międzywojenna stolica Litwy, zobaczymy: Stare Miasto z największym na Litwie Placem Ratuszowym, z Ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, gimnazjum, gdzie mieszkał i nauczał Adam Mickiewicz, seminarium duchowne, Dom Perkuna, Kościół Witolda, katedrę św. Piotra i Pawła z obrazami Michała Andriollego, ul. Wileńską – reprezentacyjną ulicę kowieńskiej Starówki oraz miejsce, gdzie Wilia wpada do Niemna; kościół św. Michała Archanioła. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20.000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20.000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu: Wigry – 20 zł / os., Troki – senior 5€, dorosły 10 €, dopłata do pokoju 1-osobowego – na zapytanie.

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wilno – fot. by o_kuzma, Pixabay License, https://pixabay.com/pl/photos/wilno-litwa-miasto-ko%C5%9Bcio%C5%82y-5233914/


Pielgrzymka na Litwę Białystok, Pielgrzymka na Litwę Bydgoszcz, Pielgrzymka na Litwę Elbląg, Pielgrzymka na Litwę Gdańsk, Pielgrzymka na Litwę Katowice, Pielgrzymka na Litwę Kielce, Pielgrzymka na Litwę Kraków, Pielgrzymka na Litwę Lublin, Pielgrzymka na Litwę Łódź, Pielgrzymka na Litwę Olsztyn, Pielgrzymka na Litwę Poznań, Pielgrzymka na Litwę Rzeszów, Pielgrzymka na Litwę Szczecin, Pielgrzymka na Litwę Warszawa, Pielgrzymka na Litwę Wrocław
Pielgrzymka Troki, Pielgrzymka Wigry, Pielgrzymka Kowno, Klasztor zakonu kamedułów, Ostra Brama, Cmentarz na Rosie, Obraz Jezu ufam Tobie, Zamek w Kownie, Adam Mickiewicz w Wilnie, Adam Mickiewicz w Kownie, Juliusz Słowacki w Wilnie, Vilnius, Kaunas, Traki, kibiny karaimskie, jezioro Galve.

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.