Włochy północne

/Włochy północne
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Włochy północne

2023-02-08T15:58:31+00:00
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Lido di Jesolo /k. Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu. Jest to jeden z największych nadmorskich kurortów północnego wybrzeża Morza Adriatyckiego a jego plaże uzyskały kilkakrotnie „Błękitną flagę” potwierdzającą wysoki standard dotyczącej jakości wody w kąpieliskach – odpoczynek nad morzem. Obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Wenecji, rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, nazwanego przez Napoleona „najelegantszym salonikiem Europy”. Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z bazyliką zbudowaną na planie greckiego krzyża – wejście, przejście mostem Rialto nad Kanałem Grande – najstarszy most we Włoszech, do placu na którym znajduje się renesansowy kościół Giovanni Elemosinario z dzwonnicą z XIII w., do którego wejdziemy, dalej targowisko, gdzie zobaczymy bogactwo produktów: owocowych, warzywnych, rybnych (ewentualne zakupy). Powrót na plac Św. Marka. Przejazd do Padwy – słynnego miasta uniwersyteckiego, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiował Kopernik i Kochanowski. Miasto związane jest z życiem i działalnością św. Antoniego. Wizyta w bazylice św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego. Wiele osób przyjeżdża do Padwy głównie dla tego miejsca z prośbą o uzdrowienie. Przy grobowcu świętego wywieszane są podziękowania tych, których prośba została spełniona. Jest ich olbrzymia ilość. Spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Werony, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Werony. Zwiedzanie miasta Romea i Julii – Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny z I wieku i bramą Borsarich, Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem z I wieku, Piazza dei Signori, wejście na wieże Torre dei Lamberti, dziedziniec domu Julii ze słynnym balkonem. Przejazd nad Jezioro Lago di Garda do Gardalandu. Park Rozrywki Gardaland to ósmy pod względem liczby odwiedzających park w Europie i tym samym najchętniej odwiedzany park we Włoszech. Powrót do hotelu w okolicy Werony, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu, światowej stolicy mody. Zwiedzanie miasta – wejście do Katedry Narodzin św. Marii w Mediolanie jest to gotycka katedra z białego marmuru, dalej zobaczymy Piazza della Scala z pomnikiem Leonarda da Vinci i stojący przy nim gmach najsłynniejszej sceny operowej la Scala, przejdziemy eleganckim pasażem handlowym zwany Galerią Wiktora Emanuela II. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Nauki i Technologii im. Leonarda da Vinci – muzeum prezentujące wynalazki i osiągnięcia w dziedzinie techniki i nauki na przestrzeni XVI-XX w. oraz posiadające w swych murach salę poświęconą włoskiemu artyście renesansowemu i naukowcowi Leonardowi da Vinci oraz jego wynalazkom. Następnie Brescia. Spacer podczas którego zwiedzimy Zamek Brescia. Jest to jeden z najciekawszych ufortyfikowanych kompleksów we Włoszech. Masywne mury obronne i monumentalne wejście z mostem zwodzonym świadczą o potędze Republiki Weneckiej, która utrzymywała miasto przez ponad cztery wieki. Zamek jest pełen nieoczekiwanych ścieżek i ukrytych pokoi i zapewnia cudowną panoramę całego centrum miasta, pobliskich wzgórz i dolin. Spacer po Piazza Loggia, który jest jednym z głównych placów Brescii. Jego kształt jest prostokątny, ograniczony szeregiem budynków z okresu weneckiego, wśród których stoi Loggia, siedziba rady gminy Brescia. Powrót do hotelu w okolicy Werony, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Modeny słynącej z produkcji samochodów sportowych: Maserati i Ferrari. Spacer po centrum miasta: dostojna romańska katedra z XI w., Accademia Militare – akademia wojskowa mieszcząca się w pałacu z XVII w. Zwiedzanie Enzo Ferrari Museum jest to futurystyczny przeszklony budynek z wystawami na temat dorobku Enzo Ferrari i słynnymi autami sportowymi. Dalej jedziemy do Folorencji, zwiedzanie wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer po Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio. Zakwaterowanie nocleg w okolicy Florencji, obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Bolonii, która jest uznawana za drugie po Wenecji, najpiękniejsze włoskie miasto. Wokół najważniejszych placów Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno znajdują się najważniejsze budowle – kościół San Petronio, poświęcony patronowi miasta św. Petroniuszowi, wielki gmach Palazzo Comunale, Palazzo del Podesta – dawny pałac gubernatora oraz fontanna Neptuna. Następnie Ferrara. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, dawnej siedziby rodu d’Este: Castello Estense, Palazzo Comunale, Piazza del Municipio, katedra. Powrót do hotelu w okolicy Werony, obiad w porze kolacji, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w stronę Polski. Nocleg tranzytowy.

9. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, opłaty wjazdowe do miast, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Padwa – fot. by LNLNLN, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3184153/


 

 


Wycieczka Włochy Północne Białystok, Wycieczka Włochy Północne Bydgoszcz, Wycieczka Włochy Północne Elbląg, Wycieczka Włochy Północne Gdańsk, Wycieczka Włochy Północne Katowice, Wycieczka Włochy Północne Kielce, Wycieczka Włochy Północne Kraków, Wycieczka Włochy Północne Lublin, Wycieczka Włochy Północne Łódź, Wycieczka Włochy Północne Olsztyn, Wycieczka Włochy Północne Poznań, Wycieczka Włochy Północne Rzeszów, Wycieczka Włochy Północne Szczecin, Wycieczka Włochy Północne Warszawa, Wycieczka Włochy Północne Wrocław

Wycieczka do Włoch Północnych Białystok, Wycieczka do Włoch Północnych Bydgoszcz, Wycieczka do Włoch Północnych Elbląg, Wycieczka do Włoch Północnych Gdańsk, Wycieczka do Włoch Północnych Katowice, Wycieczka do Włoch Północnych Kielce, Wycieczka do Włoch Północnych Kraków, Wycieczka do Włoch Północnych Lublin, Wycieczka do Włoch Północnych Łódź, Wycieczka do Włoch Północnych Olsztyn, Wycieczka do Włoch Północnych Poznań, Wycieczka do Włoch Północnych Rzeszów, Wycieczka do Włoch Północnych Szczecin, Wycieczka do Włoch Północnych Warszawa, Wycieczka do Włoch Północnych Wrocław

Wycieczka do Włoch Białystok, Wycieczka do Włoch Bydgoszcz, Wycieczka do Włoch Elbląg, Wycieczka do Włoch Gdańsk, Wycieczka do Włoch Katowice, Wycieczka do Włoch Kielce, Wycieczka do Włoch Kraków, Wycieczka do Włoch Lublin, Wycieczka do Włoch Łódź, Wycieczka do Włoch Olsztyn, Wycieczka do Włoch Poznań, Wycieczka do Włoch Rzeszów, Wycieczka do Włoch Szczecin, Wycieczka do Włoch Warszawa, Wycieczka do Włoch Wrocław

Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Białystok, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Bydgoszcz, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Elbląg, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Gdańsk, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Katowice, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Kielce, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Kraków, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Lublin, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Łódź, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Olsztyn, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Poznań, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Rzeszów, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Szczecin, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Warszawa, Wycieczka szkolna do Włoch Północnych Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.