Wycieczka objazdowa po Bałkanach

/Wycieczka objazdowa po Bałkanach
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka objazdowa po Bałkanach

2024-03-18T13:24:59+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Podgoricy (Czarnogóra). Przejazd autokarem do hotelu, który położony jest nad Morzem Adriatyckim. Plaża: publiczna, wydzielona część dla Gości hotelu, piaszczysto-żwirowa, łagodne zejście do morza, ok. 50 m od hotelu. Obiad w porze kolacji podany w formie bufetu. Przy hotelu promenada, liczne atrakcje gastronomiczne z muzyką itd. Indywidualny spacer, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Czas wolny do własnej dyspozycji, kąpiel w morzu, realizacja wycieczki fakultatywnej (opisy poniżej). W tym dniu proponujemy całodniowy rejs statkiem po Boce Kotorskiej. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji podany w formie bufetu. Przy hotelu promenada, liczne atrakcje gastronomiczne z muzyką itd. Indywidualny spacer, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wycieczka do starego miasta Ulcinj. Zwiedzanie twierdzy pirackiej. Spacerując krętymi uliczkami starego miasta, oddychając jego orientalną atmosferą zobaczymy cytadelę, mury obronne z XVI wieku i wieżę Balšića. Następnie Stary Bar – perła architektury, „młodszy brat” włoskiego Bari (brama miejska z X-XI w.), na trasie spaceru zobaczymy kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt. Przejazd do miejscowości Mitrovici, gdzie zobaczymy jeden z najstarszych drzew oliwnych na świecie. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji. Indywidualny spacer, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Czas wolny do własnej dyspozycji – plażowanie, kąpiel w morzu, realizacja wycieczki fakultatywnej (opisy poniżej). W tym dniu proponujemy Rafting na rzece Tara (wycieczka całodniowa). Obiad w porze kolacji podany w formie bufetu. Indywidualny spacer, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Dubrownika (Chorwacja) – jest to przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie (fakultatywnie, cena 30 €).
Medjugorie (Bośnia i Hercegowina). Zakwaterowanie. Obiad w porze kolacji. Medjugorie jest dzisiaj jednym z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych, odwiedzanym corocznie przez ponad 2 mln pielgrzymów. Niewielka, wiejska miejscowość, od lat 80. XX wieku przeszła ogromną przemianę.
Spacer podczas, którego nawiedzimy Sanktuarium i miejsce objawień Matki Bożej zwanej Królowa Pokoju. Miejscowość pięknie położona, wokół ścielą się wzgórza, ze słynnym Podbrdo i górą Križevac.
Nocleg.
6. DZIEŃ
Medjugorie. (Dla chętnych) Przed wschodem słońca wejście na Górę Krizevac – stacje drogi krzyżowej. Na szczycie 80 lat temu stanął betonowy krzyż o wysokości 8,56 m. Krzyż został wzniesiony z okazji 1900 rocznicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na krzyżu wyryto napis: Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy Męki Jezusowej i wmurowano w niego relikwie Krzyża Chrystusa otrzymane z Rzymu. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu na śniadanie / stół szwedzki /.
Wyjazd do Mostaru, zwanym „tureckim” miastem. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z czasów prehistorycznych. Zobaczymy przepiękna starówką oraz słynny XVI w. most przerzucony nad rzeką Neretwą, Karadjoz-bey mosque uważany za najpiękniejszy meczet w Hercegowinie. Relaks, odpoczynek oraz kąpiele przy wodospadzie Koćuša. Zachwyca przede wszystkim szerokością ponad pięćdziesięciu metrów, która wraz z pięcioma metrami wysokości stoków tworzy imponującą zjeżdżalnię. Jest jednym z najpiękniejszych naturalnych pereł tej części Hercegowiny. Obiad w porze kolacji, wieczorny spacer, nocleg.
7. DZIEŃ

Śniadanie – stół szwedzki. Park Narodowy Krka (zakaz kąpieli). Czas zwiedzania około 2-3 godz. Park został założony w roku 1985 w środkowym i dolnym biegu rzeki Krka o powierzchni 109 km². Na terenie parku rzeka tworzy wodospady (m.in. Roški Slap i Skradinski Buk), kaskady oraz bystrzyny. W centralnej części parku znajduje się jezioro Visovac, na wyspie pośrodku którego znajduje się klasztor franciszkanów, założony w 1445 roku. W południowej części parku znajdują się młyny wodne z XIX wieku oraz budynki z tego okresu, w których wykorzystywano moc pozyskaną z przepływającej wody.
Następnie Szybenik, które zachwyca pięknym położeniem, uroczym portem oraz zabytkami, które warto zobaczyć – to przede wszystkim katedra (UNESCO) i twierdze (najstarsza, z końca XV oraz dwie kolejne XVII w.), broniące w przeszłości miasta przed tureckimi najazdami. Szybenik nigdy nie ugiął się przed Turkami, choć zagrażali oni miastu. Miasto znajdowało się pod rządami kolejno: Republiki Weneckiej, Habsburgów, Królestwa Jugosławii, Włoch i Niemiec. Po drugiej wojnie światowej należało do Jugosławii, a od 1991 r. jest częścią Chorwacji. Warto też posmakować lokalnej kuchni.
Split, liczy około 170 tyś mieszkańców. Jest drugim co do wielkości miastem kraju pod względem liczby mieszkańców. Miasto oblane turkusowymi wodami ciepłego morza Adriatyckiego, a na nim monumentalny pałac Dioklecjana z III / IV w. – to jeden z najlepiej zachowanych pałaców rzymskich na świecie. Zbudowany dla rzymskiego cesarza to obecnie centrum miasta i dom dla około 3 000 osób. Zobaczymy: Pałac Dioklecjana (UNESCO), pomnik Grgura Ninskiego, Złotą Bramę, Katedrę Św. Dujama, Świątynię Jowisza oraz dalszy spacer Riva – nadmorską promenadą. Ciekawostka. Inspiracją dla filmu „Split” (2016) jest Billy Milligan, amerykański przestępca żyjący w latach 1955–2014, u którego zdiagnozowano zaburzenie dysocjacyjne tożsamości. Zgodnie z opiniami psychiatrów mężczyzna miał 24 różne osobowości. Powrót na nocleg do Medjugorie. Obiad w porze kolacji, indywidualny wieczorny spacer, nocleg.
8. DZIEŃ
Medjugorie (dla chętnych) udział w Mszy Świętej. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Śniadanie – stół szwedzki. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer na Górę Objawień w Podbrdo. W drodze na Podbrdo umieszczono płaskorzeźby z brązu, przedstawiające tajemnice różańca. Dla Chętnych, indywidualna modlitwa przy figurze Matki Boskiej, pierwszego miejsca objawień. Wyjazd w stronę Czarnogóry. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy (bagaż podręczy 1 szt. do 10 kg, chowany w schowku nad głową pasażera, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 20 cm oraz mała torebka / plecak do 10kg, umieszczany pod fotelem pasażera, o wymiarach nieprzekraczających 40 x 25 x 20 cm), transport lokalnym autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os. standard, wyżywienie wg oferty, opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, pilot koordynator, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20.000 € w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20.000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: Dla chętnych zwiększenie sumy ubezpieczenia, wycieczki fakultatywne, dopłata do pokoju 1-os. – na zapytanie.

WYCIECZKI FAKULTATYWNIE:
1) Rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej (wycieczka całodniowa).
Świadczenia: pilot – przewodnik, transfer z/do hotelu, przepłynięcie do Herceg Novi – krótkie zwiedzanie miasta schodów, następnie płyniemy przy wyspie Mamula do Zatoki Żanica. Przepłynięcie na wyspę Gospe od Skripela – zwiedzanie niezwykłego muzeum na wodzie oraz do Kotoru – zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP. Cena 60 €/os.

2) Rafting na rzece Tara (wycieczka całodniowa).
Piękny, malowniczy przejazd autokarem + spływ. Jedna z największych krajobrazowych atrakcji – nie przegap okazji. Przejazd obok jeziora szkoderskiego, przez stolice kraju Podgorica, obok miast Danilovgrad i potem miasta Niksić, dalej kanionem rzeki Piva (64 tuneli) do wioski Scepan Polje – Bośnia i Hercegowina. Tara jest jedną z najczystszych rzek w Europie! Dlatego właśnie nazywana jest często „Łzą Europy”. Tutaj rzeka Tara łączy się z rzeką zwana Piva i tworzą rzekę zwaną Drina. Spływ drugim co do wielkości kanionem na świecie (po Kanionie Kolorado).
Świadczenia: pilot – przewodnik, transfer z/do hotelu, przejazd do wioski Scepan Polje – wiejskie obfite śniadanie, przejazd jeepem ok. 20 min do miejsca wypłynięcia, spływ (do 10 osób na pontonie). Strój: kombinezon z pianki, specjalne buty neoprenowe, kask oraz kapok. Przydział do pontonów i instruktora oraz szybki kurs – dowiecie się jak wiosłować, jakie są komendy, jak zachować się na rzece, czego nie robić i jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych – płyniemy! Po zakończeniu raftingu obiad, menu do wyboru: zupa + grillowana ryba, zazwyczaj pstrąg lub pieczeń jagnięca, cielęca + ziemniaki, sałata. Cena 95 €/os.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kotor, Czarnogóra – fot. by PixelRaw, Pixabay License, https://pixabay.com/pl/photos/perast-morze-czarnog%C3%B3ra-%C5%82%C3%B3dki-port-4613542/

 


Wycieczka objazdowa po Bałkanach Białystok, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Bydgoszcz, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Elbląg, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Gdańsk, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Katowice, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Kielce, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Kraków, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Lublin, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Łódź, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Olsztyn, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Poznań, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Rzeszów, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Szczecin, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Warszawa, Wycieczka objazdowa po Bałkanach Wrocław, Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Montenegro, Bałkany, Podgorica, Kotor, Medjugorie, Split, Szybenik, Park Narodowy Krka, Dubrownik, Ulcinj, Mostar, Góra Krizevac

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.