RUMUNIA – ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI 7 DNI

/RUMUNIA – ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI 7 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

RUMUNIA – ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI 7 DNI

2019-12-14T11:13:11+00:00
Kategoria: Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

WYCIECZKA DO RUMUNII  ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI

Wycieczka do Rumunii

Drakula,Drakula,Drakula,

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 3:00. Przejazd na zakwaterowanie w Hajdúszoboszló – najbardziej  znane uzdrowisko

 i miejscowość turystyczna na Węgrzech. Obiad w porze kolacji, nocleg .
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki. Hajdúszoboszló –rekreacja i wypoczynek . Spośród 13 basenów usytuowanych na terenie odkrytego kompleksu na szczególną uwagę zasługują basen z falą i basen z bąbelkami,  największy odkryty basen w Europie, który swym wyglądem przypomina wybrzeże Morza Śródziemnego. Piaszczysta plaża, statek piracki, latarnia morska i drzewa palmowe sprawiają, że w miejscu tym panuje śródziemnomorska atmosfera. Przejazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybinu, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, cerkwia Metropolitańska budowana na wzór Hagi Sophii – w Stambule, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić). Przejazd na zakwaterowanie w Sybin, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd przez malowniczy wąwóz wzdłuż rzeki Olt w kierunku monastyru Cozia, gdzie obejrzymy bogato zdobioną cerkiew z dobrze zachowanymi freskami z XIV wieku. Następnie udamy się do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Następnie drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii – Moldovenau. Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wzięta do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Przejazd do stolicy Rumunii – Bukaresztu, z racji podobieństwa eklektycznej zabudowy i szerokich bulwarów często nazywanego „Paryżem Bałkanów”. Zakwaterowanie w Bukareszcie, obiad w porze kolacji. Wieczorne zwiedzanie miasta: Plac Rewolucji, przeogromny Pałac Parlamentu (według Księgi Rekordów Guinnessa najcięższy budynek na świecie i największy budynek administracyjny świata – przykład megalomanii Ceausescu).  Udamy się na Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, a także na stare miasto z ruinami XIV-wiecznego dworu hospodarskiego i słynną ulicą Lipscani, nocleg.  

4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą, zobaczymy Wieżę Zachodzącego Słońca która jest symbolem dworu. Zwiedzanie „Perły Karpat” – Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor, zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Dalej zobaczymy położony na przełęczy biały zamek Bran, lepiej znany jako „Zamek Drakuli” (wg legend to tu mieszkał niegdyś „książę ciemności”), choć faktycznie nie mający nic wspólnego z Wladem Palownikiem. Przejazd do Braszowa, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższa uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. Przejazd na zakwaterowanie w Braszowie, obiad w porze kolacji, nocleg  

5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Zwiedzimy tradycyjna wieś saskich osadników Prejmer, w której przeniesiemy się w klimat architektury obronnej XIX wieku. Podziwiać w niej będziemy jedyny w swoim rodzaju warowny kościół zbudowany dla ochrony przed wrogimi najazdami (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Muzeum Broni Palnej wraz z niewielka ekspozycja poświęcona Drakuli, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Wlad – Drakula,  zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, Zamek Rupea – zamek chłopski – rodzaj zamku, który jednak nie pełnił na co dzień funkcji mieszkalnych, a służył jedynie lokalnej społeczności wiejskiej, która go budowała i utrzymywała, jako schronienie w razie niebezpieczeństwa. Nie było zatem w takich zespołach rezydencji mieszkalnych. Przejazd na zakwaterowanie w Cluj, obiad w porze kolacji, nocleg

6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Cluj Napoca, stolica Siedmiogrodu – Kluż-Napoka czyli Kolozsvár,  to miasto – symbol zarówno dla Węgrów jak i dla Rumunów oraz centrum intelektualne i akademickie współczesnej Rumunii. W 1881 roku Stefan Batory ufundował tu Kolegium Jezuickie , którego tradycję kontynuuje dziś najbardziej prestiżowy uniwersytet w kraju. To tu spędziła dziewięć lat życia sekretarka marszałka Piłsudskiego poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, następnie Stare Miasto z gotyckim kościołem św. Michała, pomnikiem króla Macieja Korwina, odsłoniętym w 1902 roku. Nocleg tranzytowy po polskiej stronie. Hotel Beata  3*Muszyna Złockie .Obiad w porze kolacji. Możliwość zorganizowania pożegnalnej zabawy przy muzyce mechanicznej + przekąski …. w cenie od 49 zł / osoba

7. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Krynica Zdrój , spacer  po znanym  uzdrowisku. Wyjazd w drogę powrotną.  
Obiad na trasie przejazdu. Powrót do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA: autokar: klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar / kawa, herbata gratis /, zakwaterowanie w hotelach 3 * pok. 2 osobowe ( 6 noclegów ), wyżywienie ( 6 śniadań oraz 6 obiadów w porze kolacji + dodatkowo 1 obiad  na trasie przejazdu  w drodze powrotnej )  pilot oraz  przewodnik polskojęzyczny  ze znajomością języka rumuńskiego oraz narodowości rumuńskiej, dodatkowo znajomość j. węgierskiego,  ubezpieczenie KL 10.000 Euro i NNW 10.000 zł, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( TFG )

DODATKOWO PŁATNE ( można doliczyć do faktury )
– opłaty rezerwacyjne, lokalni muzealni przewodnicy, bilety wstępu 170 zł ( płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki )

WYCIECZKA DO RUMUNII   ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI

Drakula,Drakula,Drakula,

Rumunii Wycieczka

 

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.