Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

/Kraina Wielkich Jezior Mazurskich
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

2022-01-12T13:09:18+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to obszar wyjątkowy w skali naszego kraju i całej Europy, niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym i historycznym. Jest to wprost wymarzone miejsce dla żeglarzy i amatorów sportów wodnych, jednak warto poznać go również z perspektywy siodełka rowerowego. Region ten jest niezwykle malowniczy – spotkać tu możemy całe mnóstwo jezior otoczonych lasami, nieskażoną ludzkimi rękami przyrodę, a także charakterystyczne ceglane budowle związane z działalnością Krzyżaków. Wywarli oni ogromny wpływ na tych terenach, tworząc specyficzną kulturę Mazur.

Giżycko – Nowe Guty nad Śniardwami – Krutyń – Nowe Mosty – Święta Lipka – Kętrzyn – Gierłoż – Sztynort – Jezioro Mamry / całość trasy ok. 300 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Przyjazd do Giżycka. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość wycieczki po Giżycku.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczkę rowerową zaczniemy od przejazdu przez malownicze Wilkasy, gdzie dotrzemy do południowego brzegu jeziora Niegocin. Przejazd przez Rydzewo w kierunku największego w Polsce jeziora Śniardwy, gdzie dotrzemy jadąc malowniczą trasą biegnącą wzdłuż brzegów połączonych ze sobą jezior Wojnowo, Buwełno i Ublik. Zakwaterowanie w okolicy Jeziora Śniardwy, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Kierujemy się trasą wzdłuż wschodniego brzegu jeziora Śniardwy. Okrążając jezioro dotrzemy do Karwik i Wejsun z tradycyjnymi, mazurskimi chatami i imponującym, ewangelickim kościołem w stylu neogotyckim w Wejsunach. Dalej dojedziemy do śluzy Guzianka i położonego w samym sercu Puszczy Piskiej Rucianego-Nidy z zabytkowymi drewnianymi domami i willami Strobla i Andersa. Następnie jedziemy w kierunku jeziora Duś, gdzie w Wojnowie, wsi założonej przez Filiponów, zobaczymy urokliwy Monastyr Filiponów z XIX wieku wraz z molenną, filipońską świątynią. Przejazd do wsi Krutyń, malowniczo położonej nad rzeką Krutynią. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Spływ kajakowy Krutynią do osady Nowy Most. Odcinek z Jeziora Krutyńskiego do wsi Krutyń jest bardzo płytki, średnia głębokość to 0,5 m. Tu zderzymy się z przepiękną przyrodą, unikatowymi lasami, przezroczystą wodą, bogatą roślinnością wodną. Na całej trasie znajduje się 6 mostów. Pierwszy mijamy w Krutyni. Drugi po następnych dwóch kilometrach w Krutyńskim Piecku. Po następnych 3 km dopłyniemy do wsi Rosocha, czyli trzeciego mostu. Dalej rzeka Krutynia zmienia swój charakter. Ma spokojniejszy nurt i jest coraz głębsza. Dopływamy do czwartego drewnianego mostu w Wojnowie. 2 kilometry przed wsią Ukta miniemy piąty most. Dopływamy do małej osady Nowy Most z kolejnym szóstym już mostem. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Jedziemy wzdłuż jeziora Mikołajskiego, gdzie dojedziemy do słynnych Mikołajek z jednym z najpiękniejszych portów jachtowych Mazur, a także wieżą kościelną, z której można zobaczyć fantastyczny widok na cztery jeziora otaczające Mikołajki. W drodze do Mrągowa, wejdziemy na Królewską Górę, który jest najwyższym wzgórzem Pojezierza Mrągowskiego. Z góry ujrzymy wspaniałe widoki na okolice Mrągowa. Zatrzymamy się w Mrągowie na krótkie zwiedzanie. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: piękny ratusz, wiekowe kamienice z Kamienicą Rabina na czele, wieżę Bismarcka, trzy zabytkowe świątynie, molo oraz Mrongoville – miasteczko westernowe rodem z Dzikiego Zachodu. Przejazd na północ wzdłuż rynnowych jezior: Juno, Kiersztanowskie i Dejnowo dojedziemy do Świętej Lipki. Znana już od XV wieku jako miejsce pielgrzymek, co roku, ponad 100 tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne, często nazywana jest Częstochową Północy. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Pierwsze w tym dniu miniemy jezioro Pieckowo jadąc do Kętrzyna. W drodze do Gierłoży przejedziemy obok kolejnych jezior Siercze oraz Mój. W Gierłoży zrobimy krótki przystanek na zwiedzanie byłej Twierdzy Hitlera. Wilczy Szaniec to zespół kilkudziesięciu gigantycznych bunkrów kwatery wojennej z okresu II wojny światowej. Wyruszamy na północ nad drugie co do wielkości w Polsce jezioro Mamry. Po drodze miniemy jeziora Dobskie, Łabap, Sztynorckie, gdzie dojedziemy do wsi Sztynort z portem jachtowym, okazałym pałacem Lehndorfów i słynną wśród żeglarzy legendarną tawerną Zęza. Ze Sztynortu wzdłuż jeziora Mamry dotrzemy do wsi Mamerki. Tam obejrzymy dobrze zachowane bunkry kwatery głównej niemieckich wojsk lądowych z II wojny światowej i wejdziemy na wieżę widokową ze świetnym widokiem na Jezioro Mamry. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę,
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Jezioro – fot. by Marcin Lewicki, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5069841/

 

 

 


Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Białystok, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Elbląg, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Gdańsk, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Katowice, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Kielce, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Kraków, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Lublin, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Łódź, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Olsztyn, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Opole, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Poznań, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Rzeszów, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Szczecin, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Toruń, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Warszawa, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Wrocław, Wycieczka rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.