Włochy – Francja

/Włochy – Francja
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Włochy – Francja

2024-04-15T15:53:06+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Francja, Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 11 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

PIELGRZYMKA WSPÓLNOTY DUSZ NAJMNIEJSZYCH
NA 350-LECIE OBJAWIEŃ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
W PARAY-LE-MONIAL

1. DZIEŃ / 03.04 środa
Olsztyn, wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 1:00. Trasa przejazdu: Płock, Wiśniowa Góra MOP k. Łodzi. Przyjazd do Częstochowy Msza Święta. Pani przewodnik wsiada w Gliwicach. Na trasie przejazdu nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ / 04.04 czwartek
Śniadanie. Wyjazd w stronę Włoch. Przyjazd do Turynu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ / 05.04 piątek
Śniadanie. Turyn. Nawiedzenie Katedry Duomo, gdzie będziemy mogli podziwiać miejsce przechowywania Całunu Turyńskiego. To jedna z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. Spacer podczas, którego zobaczymy nieliczne pozostałości po obecności rzymskiej: teatr rzymski, a na Piazza Augusto – Porta Palatina. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, którego Rektorem przez wiele lat bł. Józef Allamano, mistrz duchowy o. Lorenzo Salesa IMC. Tam też znajduje się grób jego wujka św. Józefa Caffasso, spowiednika św. Jana Bosko. Wizyta w Muzeum Kawy dla chętnych. Słynna, 120-letnia manufaktura kawy przekształcona w muzeum historii marki Lavazza. Przejście na Cmentarz Miejski na grób o. Lorenzo Salesa. Następnie wizyta w klasztorze klarysek kapucynek w Moriondo-Moncalieri na grobie sł. Bożej siostry Konsolaty Betrone. Spotkanie z siostrami i zwiedzanie celi siostry Konsolaty. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ / 06.04 sobota
Śniadanie. Przyjazd do Salluzo. Kwitnące w średniowieczu miasto było siedzibą jednego z nielicznych w Piemoncie renesansowych dworów. Msza Święta. Spacer po mieście podczas, którego zobaczymy: dawny zamek (dzisiejsze więzienie), gotycki kościół San Giovanni. Posiada on szereg XIII- i XIV-wiecznych fresków oraz grobowiec renesansowego władcy Saluzzo, markiza Ludwika II. Dalej Casa Cavassa, gotycki, XV-wieczny pałac z arkadowym dziedzińcem. Przyjazd do Paray-le-Monial. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ / 07.04 Niedziela Miłosierdzia
Śniadanie. Paray-le-Monial, gdzie nawiedzimy sanktuarium. Żyła tutaj św. Małgorzata Maria Alacoque. Dzięki jej objawieniom dotyczącym kultu Najświętszego Serca Jezusowego, siedemnastowieczne miasto stało się znane na całym świecie. Odwiedzimy klasztor Sióstr Wizytek i pomodlimy się przy grobie św. Małgorzaty Marii Alacoque. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ / 08.04 poniedziałek
Śniadanie. Przejazd do Ars. Miasto św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Nawiedzimy stary kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki świętego. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ / 09.04 wtorek
Śniadanie. Przejazd do Taize, miejsca międzynarodowych spotkań ekumenicznych i modlitwy chrześcijan z całej Europy. Następnie Cluny. Zobaczymy Opactwo Ojców Benedyktynów, największego klasztoru Zachodniej Europy. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
8. DZIEŃ / 10.04 środa
Śniadanie. Przejazd do Nevers. Msza Święta w klasztorze Saint-Gildard, gdzie znajduje się grób św. Bernadetty. Chwila zadumy przed szklanym sarkofagiem, gdzie znajduje się ciało świętej, niezmienione od śmierci. Przyjazd do Chartres. Zwiedzanie gotyckiej katedry konsekrowanej w 1260 r. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ / 11.04 czwartek
Śniadanie. Przejazd do Lisieux. Miejsce związane ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus – Doktorem Kościoła, patronki Francji. Podczas spaceru zobaczymy: Bazylikę, klasztor Karmelitanek, Dom Buissonnets. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie oraz modlitwę. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ / 12.04 piątek
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przejazdu nocleg tranzytowy po polskiej stronie, obiad w porze kolacji.
11. DZIEŃ / 13.04 sobota
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach w pok. 2-, 3-os, wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20.000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20.000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE (obligatoryjnie pilotowi): opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, zestaw słuchawkowy tourguide – 50 € / osoba (według cennika styczeń 2024), dopłata do pok. 1-osobowego – na zapytanie.

Pielgrzymka organizowana we współpracy ze Wspólnotą Dusz Najmniejszych w Olsztynie.
Msze Święte oraz Opieka duchowa Księży uczestniczących w pielgrzymce.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia
Dominique Jacquin, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.