Tropicalna Wyspa – Berlin – Poczdam

/Tropicalna Wyspa – Berlin – Poczdam
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Tropicalna Wyspa – Berlin – Poczdam

2023-02-08T15:47:58+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Krausnick, całodniowy pobyt w największym aquaparku na świecie – Tropical Islands, w którym będziemy mogli odpocząć i poczuć się jak nad ciepłym egzotycznym morzem. Stała temperatura powietrza 26°C, wody: 28-32°C, największy na świecie kryty las tropikalny, morze i piaszczysta plaża .Wszystko to usytuowane nie na wybrzeżu, ale pod Berlinem. Na terenie hali stworzono rozmaite obszary tematyczne. Należą do nich: Wioska Tropikalna z obiektami wzorowanymi na budowlach  z Tajlandii, Borneo, Samoa i Bali, Las Tropikalny z 50.000 roślin należących do ponad 600 gatunków, Morze Południowe, czyli basen skonstruowany na wzór zatoki w atolu. Długość: 140 metrów, powierzchnia: 4400 metrów kwadratowych, głębokość 1,35 metrów, temperatura wody: 28 °C. Na 200-metrowej plaży czeka na gości 850 drewnianych leżaków. Tropical Islands Amazonia – to nowa strefa zewnętrzna, otwarta przez cały rok strefa na wolnym powietrzu 35.000 m 2, mnóstwo atrakcji wodnych i obiekty rekreacyjne, a także możliwość skorzystania z oferty wellness – słowem, wypoczynek dla całej rodziny. Główną atrakcją, oprócz dwóch odkrytych basenów, jest sztuczna rzeka Whitewater River, o 250 metrach długości. Ogrzewane, odkryte baseny (31 stopni Celsjusza) na terenie zewnętrznym. Obiad w porze kolacji płatne we własnym zakresie. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach granicy polsko-niemieckiej lub po stronie niemieckiej do uzgodnienia, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Berlin, gdzie zwiedzimy Neues Muzeum, które zawiera jedną z największych w Europie kolekcję zabytków starożytnego Egiptu, w tym jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych – popiersie pięknej królowej Nefretete. Oprócz tego możemy obejrzeć niezliczoną ilość sarkofagów, rzeźb z różnych okresów, papirusów i innych zabytków, niektórych wykonanych ponad 4500 lat temu. Alternatywnie możemy zwiedzić Muzeum Pergamońskie, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa. Muzeum jest słynne także ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Znajduje się tu m.in. brama Isztar. Zobaczymy fragment, pozostałość Muru Berlińskiego. Był to dawny system umocnień o długości ok. 156 km (betonowy mur, okopy, zapory drutowe, miny). Od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989 oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego i NRD. Był to jeden z symboli zimnej wojny i podziału Niemiec. Przyjazd na Alexanderplatz i wejście na Wieżę Telewizyjną, która jest najwyższą budowlą w Niemczech i drugą co do wysokości na obszarze Unii Europejskiej. Dalej na trasie spaceru zobaczymy Fontannę Neptuna, czerwony Ratusz, Pałac Republiki. Zwiedzanie olbrzymiej katedry (Berliner Dom), którą wzniesiono wzorując się na planach katedry św. Piotra w Rzymie. Staatsoper – najstarszy teatr operowy w Berlinie, Uniwersytet Humbolda. Zobaczymy: Pomnik konny Fryderyka Wielkiego następnie na Bebelplatz Pomnik upamiętniający spalenie książek w 10 maja 1933. Udamy się najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden do Bramy Brandenburskiej – znak rozpoznawczy i symbol połączonego Berlina – niegdyś stojąca na ziemi niczyjej, symbolizowała podział miasta przez mur berliński. Po upadku muru Brama została ponownie otwarta 22 grudnia 1989 roku, przejście w okolice Reichstagu. Następnie przejazd przez Gendarmenmarkt, Plac Poczdamski do pomnika Holokaustu oraz Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Obiad w porze kolacji płatne we własnym zakresie. Przejazd w okolice pałacu Charlottenburg, gdzie zobaczymy największy tego typu obiekt w Berlinie i jedyną, zachowaną w stolicy Niemiec rezydencję Hohenzollernów. Spacer po jedynym w swoim rodzaju ogrodzie barokowym, który zlewa się z parkiem krajobrazowym. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Poczdamu. Przejazd przez dzielnicę rosyjską – osiedle drewnianych domów w stylu rosyjskim z początku XIX w. i holenderską historyczną dzielnicę, która powstała w centrum miasta w XVIII w. jako osiedle dla rzemieślników holenderskich ściąganych do pracy przy rozbudowie Poczdamu. Spacer po zespole pałacowym Sanssouci, gdzie zobaczymy m.in. Sanssouci z Nowym Pałacem, Oranżerię, Belveder, Chińską Herbaciarnię i zamek Charlottenhof. Następnie przejazd do Nowego Ogrodu, zwiedzanie pałacu Cecilienhof gdzie w 1945 r. podpisano Układ Poczdamski. Oba pałace należą do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 r. na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na trasie przejazdu po polskiej stronie obiad płatne we własnym zakresie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
Berlin:

– rejs statkiem po rzece Sprewa
– Muzeum NRD w Berlinie
– Niemieckie Muzeum Techniki
– Muzeum Pergamońskie

– Berliński ogród zoologiczny
– Berliński Ogród Botaniczny
– Checkpoint Charlie
– Stadion Olimpijski w Berlinie
– Gmach parlamentu Rzeszy w Berlinie

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...


Wycieczka do Berlina brama brandenburska   Wycieczka do Berlina mur berliński   
Wycieczka do Berlina zamek w Berlinie

Wycieczka do Berlina zamek w Berlinie   Wycieczka do Berlina Pałac Cecilienhof   Wycieczka do Berlina pomnik flaga

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek w Berlinie – fot. by scholty1970, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4493125/

Pozostałe zdjęcia:
Brama brandenburska – fot. by suesun, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-90946/
Mur berliński – fot. by PeterDargatz, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-50727/
Zamek w Berlinie – fot. by scholty1970, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4499689/
Zamek w Berlinie – fot. by scholty1970, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4493125/
Pałac Cecilienhof – fot. by pcdazero, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-510959/
Pomnik, flaga – fot. by Pexels, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1836822/

 Wycieczka do Berlina Białystok, Wycieczka do Berlina Bydgoszcz, Wycieczka do Berlina Elbląg, Wycieczka do Berlina Gdańsk, Wycieczka do Berlina Katowice, Wycieczka do Berlina Kielce, Wycieczka do Berlina Kraków, Wycieczka do Berlina Lublin, Wycieczka do Berlina Łódź, Wycieczka do Berlina Olsztyn, Wycieczka do Berlina Poznań, Wycieczka do Berlina Rzeszów, Wycieczka do Berlina Szczecin, Wycieczka do Berlina Warszawa, Wycieczka do Berlina Wrocław
Wycieczka Tropikalna wyspa, wycieczka Tropical Island, Wycieczka do Poczdamu

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.