Wycieczka do Włoch

/Wycieczka do Włoch
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka do Włoch

2023-02-02T16:07:20+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka do Włoch. Uroczystości 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II w Watykanie

„Nauczanie Jana Pawła II nazywam „odkrywkową kopalnią złota” – powiedział o. Zięba dodając, że ta kopalnia „trochę nam zarasta, ale chaszcze są małe i jeszcze można je usunąć”. Temu właśnie, jak tłumaczy dotyczy “Dar na Stulecie”, a jego celem nie jest przekonywanie kogokolwiek, iż papież Wojtyła był „wielki” tylko pokazanie, że może być patronem różnych dzieł „tu i teraz”.

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Nocny przejazd.
2. DZIEŃ
Przyjazd na zwiedzenie Wenecji. Rejs statkiem turystycznym
do placu św. Marka, nazwanego prze Napoleona „najelegantszym salonikiem Europy” Spacer od Mostu Westchnień, przejście obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z bazyliką zbudowaną na planie greckiego krzyża – wejście, przejście mostem Rialto nad Kanałem Grande – najstarszy most we Włoszech, do placu na którym znajduje się renesansowy kościół Giovanni Elemosinario z dzwonnicą z XIII w., do którego wejdziemy, dalej targowisko, gdzie zobaczymy bogactwo produktów: owocowych, warzywnych, rybnych ewentualne zakupy, powrót na plac Św. Marka. Powrotny rejs statkiem turystycznym. Przejazd na zakwaterowanie w Lido di Jesolo, czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne oraz morskie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wczesny wyjazd. Przejazd do Asyżu – dla wielu spośród milionów osób co roku odwiedzających Włochy głównym celem podróży jest maleńki Asyż (Assisi), miasto wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Już sama droga dojazdowa do Asyżu wśród sympatyków Włoch wzbudza bardzo pozytywne emocje i dla wielu to najpiękniejszy region Włoch. Asyż wciąż emanuje niezwykłym klimatem, a jego autentyzm pozostawia niezatarte wspomnienia. Zwiedzimy m.in. Bazylika Świętej Klary, w której znajdują się: Kaplica Ukrzyżowania (z zabytkowym krucyfiksem z XII wieku, przyniesionym przez św. Damiana) oraz Kaplica Najświętszego Sakramentu. Na sklepieniu Bazyliki św. Klary zachowały się oryginalne freski z XIII i XIV wieku. W krypcie kościoła, w kryształowej trumnie, jest pochowana św. Klara. Wśród skarbów bazyliki znajdują się m.in. brewiarz i habit św. Franciszka wyhaftowany przez św. Klarę, płaszcz i jej włosy. Tutaj znajduje się też krucyfiks, z którego przemówił Pan Jezus do Franciszka, dalej Plac Ratuszowy, kościół Chiesa Nova – pełen wdzięku kościółek, zbudowany w stylu barokowym, wzniesiony został w XVII w. na ruinach rodzinnego domu św. Franciszka. Następnie słynna, majestatyczna Bazylika św. Franciszka. Imponująca budowla składa się tak naprawdę z dwóch kościołów: dolnego i górnego. Z kościoła dolnego możemy zejść jeszcze niżej, do podziemnej krypty. W kościele dolnym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na malowidła na ścianach. Z nawy głównej po schodach można zejść do krypty św. Franciszka z grobem. Przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd metrem do Watykanu, udział w uroczystościach oraz zwiedzanie stolicy chrześcijaństwa.
Uroczystości 100–lecia urodzin Świętego Jana Pawła II w Watykanie.
Watykan – państwo zajmujące powierzchnię mniejszą niż pół kilometra kwadratowego – jest największym na świecie skarbcem sztuki. Zwiedzimy Muzea Watykańskie, które należą do najważniejszych i najbogatszych muzeów na całym świecie. Zbiory gromadzone w ciągu setek lat przez wielu papieży wraz z Kaplicą Sykstyńską. Przejście przez plac św. Piotra otoczonego ogromną czterorzędową kolumnadą Berniniego. Na środku placu umieszczono w XVI wieku 25,5 – metrowy egipski obelisk, który, jak głosi legenda, był świadkiem męczeńskiej śmierci św. Piotra, zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra – świątynia chrześcijańska, która olśniewa bogactwem zdobień, ilością i jakością dzieł sztuki oraz mnogością relikwii świętych kościoła, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Dla chętnych wjazd na kopułę bazyliki (5-7€) w zależności od kondygnacji. Dla chętnych czas na zakup dewocjonali. Przejazd na Monte Cassino – wzgórze o wysokości 519 m n.p.m., na którym odbyła się bitwa o Rzym, w której W skład wojsk alianckich wchodził II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa, którego żołnierze jako pierwsi zawiesili biało-czerwoną flagę po zajęciu wzgórza opuszczonego przez wojsko niemieckie. Klasztor Monte Cassino – właśnie tu w VI wieku święty Benedykt spisał reguły zakonu benedyktynów – wejście na teren klasztoru. Chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym – ewentualne składanie wieńców i zapalenie zniczy. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie.
Przejazd metrem. Rzym, miasto zbudowane na 7 wzgórzach wspaniale eksponuje swoje budowle i zabytki. Na każdym kroku napotykamy malownicze place z fontannami i pomnikami, kamienice, zdobione pałace, kościoły czy starożytne ruiny, świadczące o wielowiekowej historii. To po prostu Wieczne Miasto. Przejazd metrem w okolice Koloseum, które zobaczymy. Spacer zaczniemy od antycznej części miasta. Forum Romanum, Kapitol – ratusz miasta, Plac Wenecki (Piazza Venezia). To jeden z najistotniejszych punktów na turystycznej mapie Rzymu. Okazały budynek z białego marmuru, jeden z symboli Rzymu, dalej Ołtarz Ojczyzny – pomnik Wiktora Emanuela II, Kolumna Trajana. Wejście do Panteonu, najsłynniejszej spośród świątyń poświęconych bogom panteonu rzymskiego na terenie dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Dalej zobaczymy jedno z piękniejszych miejsc w Rzymie-Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, bazyliką św. Agnieszki oraz innych męczenników, które złożono pod ołtarzem głównym w srebrnym relikwiarzu. Przejście na Plac Montecitorio, gdzie znajduję się pałac sejmu włoskiego, Kolumna Marka Aureliusza. Dojście do słynnych Schodów Hiszpańskich, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy, pokazy mody itd. transmitowane przez włoską telewizję. Na wprost – od Schodów Hiszpańskich – zaczyna się Via dei Condotti. Jedna z wielu w Rzymie ulic, przy której znajdują się markowe butiki takich firm, jak Dior, Gucci, Prada. Następnie zobaczymy najbardziej znaną rzymską Fontannę di Trevi. Turyści wrzucają drobną monetę, wierząc, że pozwoli im to w przyszłości wrócić do Rzymu. Czas wolny na tradycyjną włoską kawę z lodami. Przejście pod Pałac prezydencki na Kwirynale, dalej udamy się przez pięcioprzęsłowy most Świętego Anioła, przy zamku Świętego Anioła, budowla ta miała burzliwą historię: początkowo była grobowcem rodzinnym, później została ufortyfikowana, potem stała się siedzibą arystokratyczną i w końcu rezydencją papieską oraz skarbcem Państwa Kościelnego. Zamek od IX wieku połączony jest z Watykanem murem obronnym mającym chronić bazylikę i całą dzielnicę Borgo Vaticano. Powrót metrem do miejsca postoju autokaru. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy na trasie przejazdu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie w Krakowie lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wadowice. Dla chętnych udział w Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1325 r. Miejsce chrztu Karola Wojtyły. Kościół odwiedzał, w czasie każdej wizyty do rodzinnego miasta, papież Jan Paweł II. Zwiedzimy Muzeum w Wadowicach – Dom Jana Pawła II, gdzie znajduje się wystawa Darów Ojca Świętego. Czas wolny na tradycyjne kremówki (płatne indywidualnie). Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: tramwaj wodny do Wenecji, opłaty wjazdowe do miast, bilety wstępu, zestaw słuchawkowy Tour Guide (Rzym, Watykan), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Włoch Wenecja   Wycieczka do Włoch Asyż   Wycieczka do Włoch Watykan Katedra Świętego Piotra   Wycieczka do Włoch Rzym

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Monte Cassino – fot. by max_gloin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3247227/

Pozostałe zdjęcia:
Wenecja – fot. by jarekgrafik, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1896151/
Asyż – fot. by valtercirillo, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2183625/
Watykan, Katedra Świętego Piotra – fot. by CShin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-179389/
Rzym – fot. by Kookay, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4087802/


 

 


Wycieczka do Włoch Białystok, Wycieczka do Włoch Bydgoszcz, Wycieczka do Włoch Elbląg, Wycieczka do Włoch Gdańsk, Wycieczka do Włoch Katowice, Wycieczka do Włoch Kielce, Wycieczka do Włoch Kraków, Wycieczka do Włoch Lublin, Wycieczka do Włoch Łódź, Wycieczka do Włoch Olsztyn, Wycieczka do Włoch Poznań, Wycieczka do Włoch Rzeszów, Wycieczka do Włoch Szczecin, Wycieczka do Włoch Warszawa, Wycieczka do Włoch Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.