Podlasie Szlak Bociani

/Podlasie Szlak Bociani
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Podlasie Szlak Bociani

2022-01-12T13:07:42+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka rowerowa Podlasie Szlak Bociani to przyjemna podróż po terenie północno – wschodniej część Polski. Rejon ten stanowi największe skupisko bocianów białych w Europie. Szlak swoją nazwę zawdzięcza właśnie dzięki występującym na tym obszarze licznych koloni bocianów. Jest on najdłuższym oznakowanym turystycznym szlakiem rowerowym na Podlasiu. Całość trasy liczy 412,5 km i przebiega przez wszystkie cztery podlaskie parki narodowe: Białowieski, Narwiański, Biebrzański i Wigierski, a także przez Suwalski Park Krajobrazowy.

Suwałki – Augustów – Goniądz – Tykocin – Białystok – Suraż – Trześcianka – Białowieża / całość trasy ok. 365 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Przyjazd do Suwałk. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przez teren Wigierskiego Parku Narodowego jedziemy w kierunku Augustowa. Park chroni kompleks 42 jezior oraz wielu gatunków ptaków, ryb i ssaków. Ekosystemy wodne są najcenniejszymi elementami przyrodniczymi parku, a wśród nich największe z jezior – Wigry. W Wigrach zwiedzimy Pokamedulski zespół klasztorny z XVI w. Przejazd wzdłuż Kanału Augustowskiego, jest to unikatowy w skali europejskiej dzieło budownictwa wodnego z pierwszej połowy XIX wieku. Zakwaterowanie w Augustowie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Będziemy jechać przeplatającymi się trasami dwóch szlaków: Podlaski Szlak Bociani oraz szlak Green Velo. Północno – wschodnia część Polski jest rejonem stanowiącym największe skupisko bocianów białych w Europie. Szlak swoją nazwę zawdzięcza właśnie dzięki występującym na tym obszarze licznych koloni bocianów. Dalsza trasa prowadzi przez tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie będziemy poruszać się m.in. doliną rzeki Biebrzy. Zakwaterowanie w Goniądzu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy zabytkową Twierdzę Osowiec z II połowy XIX wieku, która znana jest z 6,5-miesięcznej obrony podczas I wojny światowej. Przejazd przez Biebrzański Park Narodowy zalesionymi terenami oraz bagiennych obszarów objętych ochroną. Park obejmuje dolinę rzeki Biebrzy i stanowi unikatowy kompleks bagien i torfowisk, które zamieszkują zagrożone rodzaje ptaków i zwierząt. Przyjazd do Tykocina. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od synagogi znajdującej się w sąsiedztwie Małego Rynku. Jest obecnie drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Na trasie spaceru zobaczymy charakterystyczne drewniane domy dla regionu Podlasia. Kościół p.w. Trójcy Świętej przed którym na placu stoi pomnik Stefana Czarnieckiego. Zobaczymy obiekt gastronomiczno-handlowy zbudowany według pomysłu inwestora na ruinach dawnego Zamku Królewskiego z XV w. W drodze do Białegostoku przejedziemy przez kolejny Park Narodowy – Narwiański. Objęte ochroną są tutaj tereny po obu brzegach rzeki Narew oraz jej koryto. Zakwaterowanie w Białymstoku, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wschodnimi granicami Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie będziemy mogli podziwiać piękno przyrody przez Szlak Bociani dotrzemy do Surażu. Szlak ten jest najdłuższym oznakowanym turystycznym szlakiem rowerowym na Podlasiu. Całość trasy liczy 412,5 km i przebiega przez wszystkie cztery podlaskie parki narodowe: Białowieski, Narwiański, Biebrzański i Wigierski, a także przez Suwalski Park Krajobrazowy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Jadąc wzdłuż doliny rzeki Narew, która jest jedną z najdłuższych rzek w Polsce i swoje źródła ma w dalekiej Białorusi dotrzemy na tereny Krainy Otwartych Okiennic. Szlak ten wiedzie przez trzy wsie Trześcianka, Soce i Puchły. Kunsztowne zdobienia drewnianych domów nawiązują do zdobnictwa stosowanego w rosyjskim budownictwie ludowym. Zakwaterowanie w okolicy Krainy, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Dalej jadąc doliną rzeki Narew, a następnie Narewki wjedziemy na teren Puszczy Białowieskiej. Zachowały się tutaj jedne z ostatnich i największych fragmentów lasu pierwotnego nizin europejskich i to tu żyje największa populacja wolnego żubra na świecie. Białowieski Park Narodowy to najstarszy polski park narodowy. Obejmuje on część Puszczy Białowieskiej, stanowiącej jedyny w Europie bór niżowy, który jest zachowany w stanie naturalnym. W 1979 r. wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, uzyskał także status światowego rezerwatu biosfery. Zakwaterowanie w okolicy Białowieży, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Białowieski Park Narodowy – fot. mkoziol, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-855841/


 

 

 


Wycieczka rowerowa Podlasie Białystok, Wycieczka rowerowa Podlasie Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa Podlasie Elbląg, Wycieczka rowerowa Podlasie Gdańsk, Wycieczka rowerowa Podlasie Katowice, Wycieczka rowerowa Podlasie Kielce, Wycieczka rowerowa Podlasie Kraków, Wycieczka rowerowa Podlasie Lublin, Wycieczka rowerowa Podlasie Łódź, Wycieczka rowerowa Podlasie Olsztyn, Wycieczka rowerowa Podlasie Opole, Wycieczka rowerowa Podlasie Poznań, Wycieczka rowerowa Podlasie Rzeszów, Wycieczka rowerowa Podlasie Szczecin, Wycieczka rowerowa Podlasie Toruń, Wycieczka rowerowa Podlasie Warszawa, Wycieczka rowerowa Podlasie Wrocław, Wycieczka rowerowa Podlasie Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.