Wzdłuż wybrzeża Bałtyku

/Wzdłuż wybrzeża Bałtyku
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wzdłuż wybrzeża Bałtyku

2022-01-12T13:09:04+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Szlak wzdłuż wybrzeża Bałtyku, który biegnie zgodnie z europejskim szlakiem EV10, który okrąża Bałtyk w koło i liczy w sumie ponad 8000 km. Polska część trasy liczy blisko 600 km. Jest to kwintesencja polskiego wybrzeża Bałtyku. W Polsce rozpoczyna się na wyspie Wolin, a kończy przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim w miejscowości Braniewo.

Szlak przebiega przez teren trzech województw na terenie Polski: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Poprowadzony jest wzdłuż brzegu Bałtyku oraz Zalewu Wiślanego przez najciekawsze atrakcje jego wybrzeża.

Wyprawa wzdłuż wybrzeża Bałtyku to także wycieczka szlakiem latarni morskich.

Kołobrzeg – Osieki – Łącko – Smołdziński Las – Łeba – Jastrzębia Góra / całość trasy ok. 300 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Przyjazd do Kołobrzegu, słynnym uzdrowisku. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczkę rowerową zaczniemy od przejazdu po ścieżce rowerowej biegnącej przy samym morzu, którą dojedziemy do Ustronia Morskiego. Z Ustronia dotrzemy do Gąsek z ładną, cichą plażą oraz drugą co do wielkości na polskim wybrzeżu 50 metrową latarnią morską. Dalej za Gąskami znajduje się mała osada Chłopy, która jako jedyna wioska w Polsce została wpisana w całości do rejestru zabytków ze względu na zachowany układ tradycyjnej wioski rybackiej. Przejazd przez Mielno wąskim przesmykiem pomiędzy Bałtykiem, a jeziorem Jamno dojedziemy do wioski Łazy. Odpoczynek na plaży. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Iwięcinia, gdzie zobaczymy stary, zabytkowy kościół Cystersów. Dalej będziemy jechać wzdłuż nadmorskiego jeziora Bukowego, gdzie dotrzemy do Darłowa – perły architektury Pomorza Środkowego. Tutaj znajduje się kolejna latarnia na naszej trasie. Z Darłówka przejazd malowniczą trasą biegnącą przy samym morzu dojedziemy do Rusinowa z jedną z najładniejszych i najcichszych plaż w środkowej części wybrzeża. Odpoczynek na plaży oraz morska kąpiel. Dalej jadąc do Łącka wzdłuż jeziora Wicko wjedziemy do „Krainy w kratę”, czyli kaszubskich wiosek z charakterystyczną zabudową o konstrukcji szachulcowej. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd dawnym traktem, który w XVIII wieku łączył Darłowo z Ustką. W drodze do Ustki przejedziemy przez kaszubską wioskę Starkowo. Zatrzymamy się by zwiedzić jedyne w Polsce muzeum śledzia. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję degustować śledzia w najrozmaitszych odmianach przyrządzanych tam według starych, staropolskich receptur. W Ustce zrobimy sobie dłuższy przystanek, gdzie przejdziemy się półtorakilometrową promenadą. Szlakiem „zwiniętych torów” dojedziemy do kolejnych plaż Bałtyku z wysokimi klifami w Orzechowie i Poddąbiu. Dalej przejazd przez Rowy do Słowińskiego Parku Narodowego, który jest uznawany za najpiękniejsze miejsce nad polskim Bałtykiem. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kluk, gdzie zwiedzimy skansen – muzeum Wsi Słowińskiej z domami pochodzącymi nawet z XVIII wieku z prezentowaną tradycją i kulturą Słowińców. Od strony południowej okrążymy trzecie co do wielkości jezioro w Polsce – jezioro Łebsko. Przejazd do Rąbek, gdzie słynne ruchome wydmy nazywane są „Polską Saharą”. Zakwaterowanie w Łebie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Brzegiem jeziora Sarbsko dojedziemy do Osetnika. Zatrzymamy się tutaj na zwiedzanie niemieckiego wraku statku „West Star”, który od lat 70-tych zacumował na stałe na mieliźnie w pobliżu Osetnika. Zobaczymy kolejną na naszej trasie latarnię morską „Stilo”, która działa nieprzerwanie. Dla chętnych możliwość wejścia na latarnię. Przejazd do Jastrzębiej Góry przez Białogórze, Dębki oraz Karwie. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę,
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Morze Bałtyckie – fot. nerami30, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-429749/


 

 


Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Białystok, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Elbląg, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Gdańsk, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Katowice, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Kielce, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Kraków, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Lublin, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Łódź, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Olsztyn, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Opole, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Poznań, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Szczecin, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Toruń, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Warszawa, Wycieczka rowerowa Wzdłuż wybrzeża Bałtyku Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.