Szlakiem Żydowskim

/Szlakiem Żydowskim
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlakiem Żydowskim

2020-06-29T09:39:56+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

1. DZIEŃ (KRAKÓW – KAZIMIERZ – WIELICZKA)
9:00 – planowane lądowanie na lotnisku w Krakowie. Śniadanie w hotelu i wyjazd do Kazimierza – historycznej dzielnicy żydowskiej Krakowa. Zwiedzanie Synagogi Remuh, Synagogi Tempel i Starej Synagogi. Odwiedzenie Podgórza – dzielnicy, która w latach 1941–1943 była gettem żydowskim. Zwiedzanie sławnej Apteki „Pod Orłem” – dziś muzeum, opowiadającego tragiczną historię krakowskiego getta. Spacer po niezwykle pięknym krakowskim rynku i lunch. Ostatni punkt programu to zjechanie na głębokość 135 m. w głąb szybu Kopalni Soli w Wieliczce, jedynego takiego obiektu w Europie. Jego fascynującą historię można poznać dzięki wykwalifikowanym przewodnikom podczas 2-3 godzinnej wycieczki. Obiadokolacja ( dodatkowo płatna – Kolacja połączona z efektownym pokazem tradycyjnego, polskiego folkloru. 19:00 – planowany powrót do hotelu.
2. DZIEŃ (AUSCHWITZ-BIRKENAU)
8:00 – śniadanie w hotelu. Wyjazd do zespołu niemieckich obozów zagłady Auschwitz–Birkenau. Zwiedzanie Oświęcimia z przewodnikiem. Seans filmowy. Ceremonia w Brzezince, upamiętniająca ponad milion ofiar Holokaustu. 17:00 – planowany powrót do hotelu na obiadokolację. Dla chętnych czas wolny na krakowskim rynku.
3. DZIEŃ (ZBYLITOWSKA GÓRA & TARNÓW & ŁAŃCUT & MARKOWA & LEŻAJSK)
7:30 – śniadanie w hotelu. Przyjazd do miejscowości Zbylitowska Góra. Las Buczyna – kontemplacja miejsca pochówku i egzekucji prawie 6 tys. ofiar zagłady, rozstrzelanych tu w 1942 r. Tarnów – zwiedzanie cmentarza żydowskiego, spacer po ulicach dawnej dzielnicy żydowskiej i oglądanie zachowanej do dziś murowanej bimy – pozostałości po Starej Synagodze z ok. 1630 r. Łańcut – zwiedzanie synagogi z 1761 r. i podziwianie Zamku. 15:00 – planowany wyjazd do miejscowości Markowa, w której znajduje się tablica upamiętniająca polską rodzinę Ulmów, zamordowaną przez hitlerowców w 1944 r. wraz z przechowywanymi przez nią osobami pochodzenia żydowskiego. Kolejny punkt programu to cmentarz w Leżajsku ze słynnym ohelem cadyka Elimelecha. 17:30 – planowany przejazd do Rzeszowa na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.
4. DZIEŃ (PRZEMYŚL & JAROSŁAW & LESKO & SANOK & BOBOWA)
8:30 – śniadanie w hotelu i wyruszenie w kierunku Przemyśla. Jarosław – zwiedzanie pięknie zachowanej synagogi z 1811 r. Przyjazd do Przemyśla. Krótki spacer po mieście, odwiedzenie cmentarza żydowskiego. Kolejny punkt programu to Lesko – zwiedzanie synagogi z I poł. XVI w. Sanok. Przerwa na obiad. Odwiedzenie cmentarza żydowskiego wraz z obeliskiem upamiętniającym egzekucje obywateli pochodzenia żydowskiego. Przejazd na zachód do miejscowości Bobowa. Zwiedzanie świetnie zachowanej synagogi z 1756 r. 17:00 – planowany powrót do Krakowa do hotelu na obiadokolację.
5. DZIEŃ (KRAKÓW)
8:30 – śniadanie w hotelu. 10:30 – planowany wylot z lotniska w Krakowie.

ŚWIADCZENIA:
 zakwaterowanie w hotelach, śniadania i obiadokolacje, transport autokarem, busem lub minibusem, opiekę pilota i przewodnika
DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  
uroczyste kolacje folklor

Wycieczka do Krakowa Białystok, Wycieczka do Krakowa Bydgoszcz, , Wycieczka do Krakowa Elbląg  , Wycieczka do Krakowa Gdańsk , Wycieczka do Krakowa Katowice , Wycieczka do Krakowa Katowice  , Wycieczka do Krakowa Lublin , Wycieczka do Krakowa Łódź , Wycieczka do Krakowa Olsztyn  , Wycieczka do Krakowa Poznań , Wycieczka do Krakowa Rzeszów, Wycieczka do Krakowa Szczecin ,Wycieczka do Krakowa Warszawa Wycieczka do Krakowa Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.