Szlakiem Żydowskim

/Szlakiem Żydowskim
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlakiem Żydowskim

2020-06-29T09:41:02+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Szlakiem żydowskim Przed drugą wojną światową Warszawa była drugim po Nowym Jorku największym miastem żydowskim. Jako dom dla blisko 400 000 Żydów i jeden z najważniejszych ośrodków kultury żydowskiej, stała się miejscem eksterminacji największej, pojedynczej społeczności na świecie. Żeby poznać co dziś zostało z tamtego bogatego świata, trzeba zagłębić się w chaotyczną siatkę współczesnych ulic, osiedli, odnaleźć zapomniane miejskie zakamarki i stare podwórka – dzięki pomocy biura podróży Variustur  po Warszawie, odkryjesz w nich drugie, utajone miasto.

Warszawa wycieczka

1. DZIEŃ (WARSZAWA)
Przylot na lotnisko im. Chopina w Warszawie. 10:30 – dojazd do centrum Warszawy. Zwiedzanie najwyższego budynku w Polsce: monumentalnego Pałacu Kultury i Nauki. Obowiązkowy punkt programu to wjazd windą na 30 piętro i podziwianie panoramy Warszawy. Ul. Złota – zapalenie zniczy przy zachowanym fragmencie murów warszawskiego getta. Przerwa na lunch w „Klifie” – w jednym z warszawskich nowoczesnych centrów handlowych. Spacer na cmentarz żydowski, wspaniałą nekropolię przy ul. Okopowej. Przejazd na Plac Grzybowski i zwiedzanie jedynej ocalałej, działającej bożnicy Warszawy – synagogi im. małżeństwa Nożyków. 16:30 – zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.
2. DZIEŃ (ŁÓDŹ)
8:00 – śniadanie w hotelu i wyjazd do Łodzi. Zwiedzanie Łodzi – nowego cmentarza żydowskiego i zachowanej stacji kolejowej Radegast, skąd wywożono Żydów do obozów zagłady. Krótki spacer po łódzkim getcie i odwiedzenie pomnika Martyrologii Dzieci Polskich oraz synagogi Reicherów, której fundator umarł z głodu w getcie. Przechadzka ul. Piotrkowską – najdłuższą, zabytkową ulicą w Polsce. Czas wolny planowany jest w Manufakturze – gigantycznym centrum handlowym, powstałym na terenach dawnej fabryki Poznańskiego. 17:30 – powrót do Warszawy na obiadokolację ( dodatkowo płatne połączoną z tradycyjnym, polskim folklorem.).
3. DZIEŃ (ŁOPUCHOWO & TYKOCIN & TREBLINKA)
8:00 – śniadanie w hotelu i wyjazd do Łopuchowa. Łopuchowo – odwiedzenie miejsca egzekucji i pochówku ofiar zagłady. Przyjazd do Tykocina i zwiedzenie okazałego budynku Wielkiej Synagogi z 1642 r. 14:00 – przyjazd do Treblinki na miejsce byłego obozu zagłady. Odwiedzenie Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince. Powrót do Warszawy na obiadokolację nocleg.
4. DZIEŃ (WARSZAWA) 8:00 – śniadanie w hotelu. Przyjazd do Żydowskiego Instytutu Historycznego i zwiedzanie wystawy związanej z historią Żydów polskich. Przejazd do interaktywnego Muzeum Powstania Warszawskiego, zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem. W godzinach popołudniowych spacer po warszawskiej Starówce – czas wolny na zakupy i lunch. Ok. 20:00 wylot z lotniska im. Chopina w Warszawie.

ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie w hotelach,śniadania i obiadokolacje,transport autokarem, busem lub minibusem,opiekę pilota i przewodnika,ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
uroczyste kolacje folklor
składkę na TFG 10 zł za osobę

Warszawa wycieczka Polska

Wycieczka do Warszawy Białystok, Wycieczka do Warszawy Bydgoszcz, Wycieczka do Warszawy Elbląg,  Wycieczka do Warszawy Gdańsk, Wycieczka do Warszawy Katowice, Wycieczka do Warszawy Kielce, Wycieczka do Warszawy Kraków, Wycieczka do Warszawy  Lublin, Wycieczka do Warszawy Łódź, Wycieczka do Warszawy Olsztyn, Wycieczka do Warszawy Poznań, Wycieczka do Warszawy Rzeszów, Wycieczka do Warszawy Szczecin,, Wycieczka do Warszawy Wrocław.

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.