Wycieczka w Bieszczady

/Wycieczka w Bieszczady
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka w Bieszczady

2021-02-11T09:55:28+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka w Bieszczady – Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Po trasie przejazdu zwiedzanie Zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych, parku w stylu angielskim oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd trasą Małej Pętli Bieszczadzkiej, gdzie zobaczymy uroki Bieszczad. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości-dawniej cerkiew z 1907. gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską pochodząca z 1 poł. XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. W dniu 11.września 1999 roku odbyła się uroczystość Koronacji Obrazu. Przejazd do Czarnej – zwiedzanie cerkwi, która jest greckokatolicka pw. św. Wielkiego Męczennika Dymitra, pozostałość po mieszkańcach zamieszkałych do 1947 roku (obecnie parafialny kościół rzymskokatolicki). Dalej Ustrzyki Dolne / czas wolny na ewentualne zakupy na lokalnym bazarze /. Po trasie przejazdu postój na krótka, pieszą wycieczkę w góry. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd malowniczą górską trasą przez Łobozew, która prowadzi wzdłuż j. Myczkowskiego. Zwiedzimy Park Miniatur w Myczkowcach. Park wraz z Centrum Kultury Ekumenicznej został otwarty w październiku 2007 roku. Na dziesięciu wzgórzach umieszczono 140 miniatur drewnianych kościołów oraz cerkwi obrządków: katolickiego, greckokatolickiego oraz prawosławnego, sporządzonych w skali 1:25. Zobaczymy zespoły zapór w Myczkowcach i Solinie. Zbiornik wodny w Myczkowcach jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Zapora w Myczkowcach jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Zwiedzanie maszynowni zapory w Solinie, która powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. Spacer po Solinie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Komańczy, gdzie zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955–1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd do Cisnej. Czas wolny w kultowej restauracji Siekierezada, która ma swój specyficzny „klimat”. Ściany ozdobione są licznymi siekierami, ale także dziełami znanych bieszczadzkich artystów – Zubowa czy Radosa. Słynne jest tutejsze wino lane prosto z „pipy”, tak jak i piwo o niepowtarzalnym smaku- różne gatunki. Dalej zwiedzimy galerię ikon p.Denisiuk, gdzie wysłuchamy pogadanki na temat pisania ikon – możliwość zakupu. Przejazd przez Jabłonki, gdzie zginął w 1947 roku, ówczesny wiceminister obrony narodowej gen. Karol Świerczewski, któremu wybudowano pomnik w 1962 roku, który zobaczymy. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Sanoka na zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej. Zwiedzimy Zamek Królewski, który posiada zbiory z zakresu sztuki dawnej i współczesnej. Muzeum gromadzi ponad 20 tys. eksponatów. W ramach muzeum powstały Galeria Sztuki Współczesnej, galeria autorska Zdzisława Beksińskiego liczącą ponad 300 prac. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
– rejs statkiem po Solinie,
– przejazd drezynami,

– spływ trawami, rafting po rzece San,
– przejazd wąskotorową kolejką bieszczadzką,
– możliwość zorganizowania zabawy, ogniska,
– zwiedzanie Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior w Uhercach Mineralnych.

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Tarnica – fot. by jarekgrafik, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1002404/


 

 

 

 


Wycieczka w Bieszczady Białystok, Wycieczka w Bieszczady Bydgoszcz, Wycieczka w Bieszczady Elbląg, Wycieczka w Bieszczady Gdańsk, Wycieczka w Bieszczady Katowice, Wycieczka w Bieszczady Kielce, Wycieczka w Bieszczady Kraków, Wycieczka w Bieszczady Lublin, Wycieczka w Bieszczady Łódź, Wycieczka w Bieszczady Olsztyn, Wycieczka w Bieszczady Poznań, Wycieczka w Bieszczady Rzeszów, Wycieczka w Bieszczady Szczecin, Wycieczka w Bieszczady Warszawa, Wycieczka w Bieszczady Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.