Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
Wycieczka w Bieszczady – Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad
1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Po trasie przejazdu zwiedzanie Zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych, parku w stylu angielskim oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd trasą Małej Pętli Bieszczadzkiej, gdzie zobaczymy uroki Bieszczad. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości-dawniej cerkiew z 1907. gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską pochodząca z 1 poł. XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. W dniu 11.września 1999 roku odbyła się uroczystość Koronacji Obrazu. Przejazd do Czarnej – zwiedzanie cerkwi, która jest greckokatolicka pw. św. Wielkiego Męczennika Dymitra, pozostałość po mieszkańcach zamieszkałych do 1947 roku (obecnie parafialny kościół rzymskokatolicki). Dalej Ustrzyki Dolne / czas wolny na ewentualne zakupy na lokalnym bazarze /. Po trasie przejazdu postój na krótka, pieszą wycieczkę w góry. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd malowniczą górską trasą przez Łobozew, która prowadzi wzdłuż j. Myczkowskiego. Zwiedzimy Park Miniatur w Myczkowcach. Park wraz z Centrum Kultury Ekumenicznej został otwarty w październiku 2007 roku. Na dziesięciu wzgórzach umieszczono 140 miniatur drewnianych kościołów oraz cerkwi obrządków: katolickiego, greckokatolickiego oraz prawosławnego, sporządzonych w skali 1:25. Zobaczymy zespoły zapór w Myczkowcach i Solinie. Zbiornik wodny w Myczkowcach jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Zapora w Myczkowcach jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Zwiedzanie maszynowni zapory w Solinie, która powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. Spacer po Solinie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Komańczy, gdzie zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955–1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd do Cisnej. Czas wolny w kultowej restauracji Siekierezada, która ma swój specyficzny „klimat”. Ściany ozdobione są licznymi siekierami, ale także dziełami znanych bieszczadzkich artystów – Zubowa czy Radosa. Słynne jest tutejsze wino lane prosto z „pipy”, tak jak i piwo o niepowtarzalnym smaku- różne gatunki. Dalej zwiedzimy galerię ikon p.Denisiuk, gdzie wysłuchamy pogadanki na temat pisania ikon – możliwość zakupu. Przejazd przez Jabłonki, gdzie zginął w 1947 roku, ówczesny wiceminister obrony narodowej gen. Karol Świerczewski, któremu wybudowano pomnik w 1962 roku, który zobaczymy. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Sanoka na zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej. Zwiedzimy Zamek Królewski, który posiada zbiory z zakresu sztuki dawnej i współczesnej. Muzeum gromadzi ponad 20 tys. eksponatów. W ramach muzeum powstały Galeria Sztuki Współczesnej, galeria autorska Zdzisława Beksińskiego liczącą ponad 300 prac. Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
– rejs statkiem po Solinie,
– przejazd drezynami,
– spływ trawami, rafting po rzece San,
– przejazd wąskotorową kolejką bieszczadzką,
– możliwość zorganizowania zabawy, ogniska,
– zwiedzanie Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior w Uhercach Mineralnych.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Tarnica – fot. by jarekgrafik, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1002404/
Wycieczka w Bieszczady Białystok, Wycieczka w Bieszczady Bydgoszcz, Wycieczka w Bieszczady Elbląg, Wycieczka w Bieszczady Gdańsk, Wycieczka w Bieszczady Katowice, Wycieczka w Bieszczady Kielce, Wycieczka w Bieszczady Kraków, Wycieczka w Bieszczady Lublin, Wycieczka w Bieszczady Łódź, Wycieczka w Bieszczady Olsztyn, Wycieczka w Bieszczady Poznań, Wycieczka w Bieszczady Rzeszów, Wycieczka w Bieszczady Szczecin, Wycieczka w Bieszczady Warszawa, Wycieczka w Bieszczady Wrocław