Świeradów Zdrój – Drezno – Szwajcaria Saksońska

/Świeradów Zdrój – Drezno – Szwajcaria Saksońska
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Świeradów Zdrój – Drezno – Szwajcaria Saksońska

2023-02-03T11:15:19+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki zagraniczne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Świeradowa-Zdrój. Relaks i odpoczynek w kompleksie hotelowym. Spacer w Świeradowie po części uzdrowiskowej. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Piechowic. Zwiedzanie Huty Szkła „Julia”. Jeden z niewielu już istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce, podtrzymujący dawne tradycje regionu. To miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji. Możliwość zakupu wyrobów. Następnie Szklarska Poręba. Wjazd kolejką krzesełkową z krzesełkami 2-os. ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę, w Karkonoszach, która przebiega przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Czas wolny na podziwianie panoramy gór oraz kawę… Zjazd kolejką na dół. Spacer w centrum miasta, czas wolny. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich. Powrót do miejsca zakwaterowania. Relaks i odpoczynek w kompleksie hotelowym. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od przejścia przez Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół, w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wewnątrz zwiedzanie z przewodnikiem audio Galerii Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera… W następnym skrzydle budynku Salon Matematyczno-Fizyczny w kolejnym zbiory porcelany, które są najwartościowsze i największe na świecie. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek – Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Dalej pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się
w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Relaks i odpoczynek w kompleksie hotelowym. Spacer do wieży widokowej. Przejazd na zwiedzanie malowniczo położonego Zamku Czocha, powstałego na przełomie XIII-XIV w. Stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Czocha to kilkanaście filmów i seriali, które tutaj powstawały (m.in. Gdzie jest generał, Tajemnica twierdzy szyfrów, Wiedźmin i wiele innych). Aura mrocznej wojennej przeszłości, miejsce tajemnicze z pewnością magiczne. Turyści chętnie zaglądają do „studni niewiernych żon”, skąd podobno czasami dochodzą jęki i zawodzenia. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Dziś przed nami „Szwajcaria Saksońska”. Zwiedzanie zaczniemy od Pillnitz – barokowego kompleksu o dalekowschodniej egzotyce, dawnej letniej rezydencji królów saskich. Zobaczymy wspaniałe pałace, w stylu azjatycko-barokowym, położone w egzotycznym parku, nad malowniczym brzegiem Łaby: oranżeria, wytworne pawilony, gondola dworska, a także 200- letnia, najstarsza kamelia  Europy. Dalej Bastei, w której formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Rozpościera się z niego fantastyczny widok na płynącą w dolinie rzekę Łabę. Znajdowała się tu niegdyś średniowieczna twierdza Neurathen, którą zwiedzimy przechodząc po mostkach zawieszonych na skałach. Następnie wejdziemy do powstałej na skałach olbrzymiej twierdzy Königstein (Królewski Kamień). Jest jednym z najbardziej znanych zabytków Saksonii i jest to jedna z największych twierdz górskich w Europie, przyciąga każdego roku tysiące turystów. Twierdza stanowi kompleks o pow. 9,5 ha, gdzie znajdują się różnego rodzaju budynki, mieszczące rozmaite wystawy – stałe i czasowe. Całość wygląda wewnątrz jak małe miasteczko i jest niemal wkomponowana w skały góry. Nic dziwnego, że budowla ta ani razu w historii nie została zdobyta przez wroga. W czasie zagrożeń tutaj przechowywane były klejnoty drezdeńskiego skarbca, tutaj też przetrzymywano politycznych więźniów, jeńców i innych skazańców. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Niemcy – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Szwajcaria Saksońska, Bastei – fot. by Jonathan Reichel, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4531113/

 

 

 


Wycieczka Szwajcaria Saksońska, Wycieczka Drezno, Bastei, Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba, Zamek Czocha

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.