Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
Zapraszamy na wycieczkę szlakiem browarów polskich. Poznamy jak warzone jest piwo oraz zaczerpniemy niepowtarzalnego smaku piwa.
1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Torunia. Wizyta w mini browarze Jana Olbrachta. Jest to jedyne takie miejsce z instalacją do produkcji piwa, gdzie proces ważenia odbywa się na oczach Klientów – degustacja lokalnego piwa, dwa gatunki jasne i ciemne. Przejazd do Poznania. Zwiedzanie browaru Lech. Warzelnia to pulsujące serce Browaru. Ogromne miedziane kadzie i kotły tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Fermentownia pełna intensywnego zapachu drożdży piwowarskich. Dowiemy się do czego służą olbrzymie puszki ubrane w zielone płaszcze Lech wznoszące się nad browarem. Poznamy tajemnicę młodego piwa i zobaczymy kiedy nabiera ono tej magicznej złotej iskry, którą cenią sobie wszyscy piwosze. Najwięcej emocji towarzyszy jednak podczas rozlewu piwa. Degustacja lokalnych piw. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – muzeum sztuki we Wrocławiu, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, założone w 1893 we Lwowie, od 1980 we Wrocławiu; Panorama Racławicka ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami. Obraz został namalowany na płótnie żaglowym o długości 120 metrów na 15 metrów. Wejście do Muzeum Narodowego jest to jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru zobaczymy Uniwersytet Wrocławski, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy m.in.: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników, kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale, Kamienice Jaś i Małgosia, rynek, Ratusz Staromiejski, plac Solny i Piwnica Świdnicka. Wizyta w mini browarze Spiż – degustacja lokalnego piwa Biały Baran. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Cieszyna. Zwiedzanie Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie wraz z katakumbami i degustacją piw. Przejazd do Żywca. Zwiedzanie browaru, muzeum piwa oraz degustacja piwa. Browar w Żywcu to jeden z pierwszych i najbardziej znanych browarów w kraju. Założony został w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum. Muzeum Browaru Żywiec to największa i najbardziej nowoczesna placówka tego typu w Polsce. Jego goście poznają historię żywieckiego browaru i jego współczesność. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Tych. Zwiedzimy Kampanie Piwowarską, czyli Tyskie Browarium, które mieści się w budynku dawnej neogotyckiej kaplicy ewangelickiej z 1902 roku. Zgromadzone eksponaty związane są ze sztuką warzenia i serwowania piwa oraz historią Tyskich Browarów Książęcych. Dalej zwiedzimy Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Zobaczymy na własne oczy jak warzy się tu piwo Tyskie i zanurzymy się w podróż pełną fascynujących piwnych historii. Ukoronowaniem zwiedzania będzie degustacja trzech gatunków piwa Książęce: Ciemne Łagodne, Czerwony Lager, Złote Pszenicznym (3 x 0,2l) oraz świeżo uwarzone piwo Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Ostatnim punktem będzie Browar Obywatelski. Przejdziemy turystyczną ścieżką dydaktyczną, która przybliży nam historię i opowie o funkcji poszczególnych budynków. Zobaczymy przemysłowe artefakty tj. zdjęcia dokumentujące pracę dziewiętnasto i dwudziestowiecznych piwowarów, kształty butelek oraz wzory etykiet Bürgerlieche Brauerei Tichau. Wyjazd w drogę powrotną lub ewentualnie nocleg (do uzgodnienia).
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, biesiada piwna (do uzgodnienia), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Szklanki piwa – fot. by tookapic, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-932994/
szlakiem browarów polskich