Szlakiem browarów polskich

/Szlakiem browarów polskich
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlakiem browarów polskich

2023-02-03T11:09:50+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem browarów polskich. Poznamy jak warzone jest piwo oraz zaczerpniemy niepowtarzalnego smaku piwa.

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Torunia. Wizyta w mini browarze Jana Olbrachta. Jest to jedyne takie miejsce z instalacją do produkcji piwa, gdzie proces ważenia odbywa się na oczach Klientów – degustacja lokalnego piwa, dwa gatunki jasne i ciemne. Przejazd do Poznania. Zwiedzanie browaru Lech. Warzelnia to pulsujące serce Browaru. Ogromne miedziane kadzie i kotły tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Fermentownia pełna intensywnego zapachu drożdży piwowarskich. Dowiemy się do czego służą olbrzymie puszki ubrane w zielone płaszcze Lech wznoszące się nad browarem. Poznamy tajemnicę młodego piwa i zobaczymy kiedy nabiera ono tej magicznej złotej iskry, którą cenią sobie wszyscy piwosze. Najwięcej emocji towarzyszy jednak podczas rozlewu piwa. Degustacja lokalnych piw. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Wrocławia. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – muzeum sztuki we Wrocławiu, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, założone w 1893 we Lwowie, od 1980 we Wrocławiu; Panorama Racławicka ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami. Obraz został namalowany na płótnie żaglowym o długości 120 metrów na 15 metrów. Wejście do Muzeum Narodowego jest to jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru zobaczymy Uniwersytet Wrocławski, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy m.in.: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników, kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale, Kamienice Jaś i Małgosia, rynek, Ratusz Staromiejski, plac Solny i Piwnica Świdnicka. Wizyta w mini browarze Spiż – degustacja lokalnego piwa Biały Baran. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Cieszyna. Zwiedzanie Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie wraz z katakumbami i degustacją piw. Przejazd do Żywca. Zwiedzanie browaru, muzeum piwa oraz degustacja piwa. Browar w Żywcu to jeden z pierwszych i najbardziej znanych browarów w kraju. Założony został w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum. Muzeum Browaru Żywiec to największa i najbardziej nowoczesna placówka tego typu w Polsce. Jego goście poznają historię żywieckiego browaru i jego współczesność. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Tych. Zwiedzimy Kampanie Piwowarską, czyli Tyskie Browarium, które mieści się w budynku dawnej neogotyckiej kaplicy ewangelickiej z 1902 roku. Zgromadzone eksponaty związane są ze sztuką warzenia i serwowania piwa oraz historią Tyskich Browarów Książęcych. Dalej zwiedzimy Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Zobaczymy na własne oczy jak warzy się tu piwo Tyskie i zanurzymy się w podróż pełną fascynujących piwnych historii. Ukoronowaniem zwiedzania będzie degustacja trzech gatunków piwa Książęce: Ciemne Łagodne, Czerwony Lager, Złote Pszenicznym (3 x 0,2l) oraz świeżo uwarzone piwo Tyskie Gronie 14-dniowe w zabytkowym pubie. Ostatnim punktem będzie Browar Obywatelski. Przejdziemy turystyczną ścieżką dydaktyczną, która przybliży nam historię i opowie o funkcji poszczególnych budynków. Zobaczymy przemysłowe artefakty tj. zdjęcia dokumentujące pracę dziewiętnasto i dwudziestowiecznych piwowarów, kształty butelek oraz wzory etykiet Bürgerlieche Brauerei Tichau. Wyjazd w drogę powrotną lub ewentualnie nocleg (do uzgodnienia).

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, biesiada piwna (do uzgodnienia), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Szklanki piwa – fot. by tookapic, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-932994/

 

 

 


szlakiem browarów polskich

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.