Bydgoszcz – Toruń

/Bydgoszcz – Toruń
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Bydgoszcz – Toruń

2023-02-02T16:02:10+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Bydgoszczy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Dzielnicy Muzycznej, jest to jedno z najciekawszych założeń urbanistycznych miasta, a jednocześnie jeden z najbardziej urokliwych i spokojnych zakątków Bydgoszczy. Centralnym punktem dzielnicy jest rozległy, zrewitalizowany w 2015 roku, Park im. Jana Kochanowskiego, pełen rzeźb przedstawiających wybitnych kompozytorów (m.in. F. Chopina, I. Paderewskiego, S. Moniuszki, H. Wieniawskiego, G. Bacewicz). Dzielnica Muzyczna to także Teatr Polski wraz  z jednym z symboli miasta, rzeźbą „Łuczniczki” dłuta F. Lepckego (1910 r.). W sąsiedztwie parku znajduje się kilka wybitnych przykładów secesji w postaci doskonałych willi i kamienic zaprojektowanych przez wybitnych ówczesnych architektów oraz ciekawa fontanna ze sterowanymi elektronicznie dyszami w rytm muzyki. Następnie dalszy spacer podczas którego odkryjesz pięknie odrestaurowaną Wyspę Młyńską, okolice Opery, Wenecję Bydgoską, Stary Rynek, ulicę Długą, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę, barka Lemara.
Dodatkowa propozycja dla młodzieży.
Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie utwierdzisz się w przekonaniu w jak luksusowych czasach żyjemy. A na dodatek w części warsztatowej każdy własnoręcznie wykona mydło, które będzie mógł zabrać do domu. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Torunia. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy sławny zespół staromiejski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Cała toruńska starówka jest pomnikiem historii najwyższej klasy światowej. Rozplanowanie zespołu staromiejskiego nie zmieniło się od czasów średniowiecza. Dzięki temu dziś możemy podziwiać wspaniały kompleks architektoniczny z tak doskonałymi rozwiązaniami urbanistycznymi, powstałymi w połowie XIII wieku. Spacer po Toruniu z przewodnikiem, gdzie zobaczymy: przedmurza i ruiny zamku krzyżackiego, Krzywą Wieżę, dom Kopernika, Katedrę, Ratusz, pomnik Kopernika, Dwór Artusa, fontanna Flisaka. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os, wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
Bydgoszcz
Spektakl w Operze, Muzeum Wodociągów i wejście na Wieżę Ciśnień, Rejs tramwajem wodnym (1h), Europejskie Centrum Pieniądza, Dom Leona Wyczółkowskiego

Toruń
Rejs statkiem po Wiśle (40 min.), Planetarium, Żywe Muzeum Piernika (warsztaty)
, Dom Legend Toruńskich, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Muzeum Zabawek i Bajek, Manufaktura Cukierków, Fort VII Twierdzy Toruń, Muzeum Etnograficznego, Fontanna Cosmopolis, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Muzeum Techniki i Inżynierii Komunalnej Torunia, Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II w Toruniu, Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Ciechocinek
Park Zdrojowy z Tężniami, Legendarna fontanna Jaś i Małgosia, Kwiatowy zegar słoneczny, Zabytkowa Fabryka Warzenia Soli.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...


Wycieczka do Bydgoszczy. Bydgoszcz Łucznica Pixabay License    Wycieczka do Bydgoszczy. Bydgoszcz domy Pixabay License    Wycieczka do Bydgoszczy. Bydgoszcz opera Pixabay License    Wycieczka do Bydgoszczy. Bydgoszcz spichlerz Pixabay License

Wycieczka do Bydgoszczy. Bydgoszcz pomnik Pixabay License    Wycieczka do Bydgoszczy. Toruń zamek Pixabay License    Wycieczka do Bydgoszczy. Toruń Pixabay License    Wycieczka do Bydgoszczy. Toruń budynek Pixabay License

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Bydgoszcz – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-904093/

Pozostałe zdjęcia:
Bydgoszcz Łucznica – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-904027/
Bydgoszcz domy – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-904226/
Bydgoszcz opera – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-904115/
Bydgoszcz spichlerz – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-903679/
Bydgoszcz pomnik – fot. by PublicDomainPictures, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-220078/
Toruń zamek – fot. by purple_sparrow_art, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3711031/
Toruń – fot. by e-gabi, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-419206/
Toruń budynek – fot. by goronzo, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-456764/

 

 

 

 

 

 


Wycieczka do Torunia, Wycieczka do Ciechocinka
Wycieczka do Bydgoszczy Białystok, Wycieczka do Bydgoszczy Elbląg, Wycieczka do Bydgoszczy Gdańsk, Wycieczka do Bydgoszczy Katowice, Wycieczka do Bydgoszczy Kielce, Wycieczka do Bydgoszczy Kraków, Wycieczka do Bydgoszczy Lublin, Wycieczka do Bydgoszczy Łódź, Wycieczka do Bydgoszczy Olsztyn, Wycieczka do Bydgoszczy Poznań, Wycieczka do Bydgoszczy Rzeszów, Wycieczka do Bydgoszczy Szczecin, Wycieczka do Bydgoszczy Warszawa
Wycieczka do Ciechocinka Białystok, Wycieczka do Ciechocinka Elbląg, Wycieczka do Ciechocinka Gdańsk, Wycieczka do Ciechocinka Katowice, Wycieczka do Ciechocinka Kielce, Wycieczka do Ciechocinka Kraków, Wycieczka do Ciechocinka Lublin, Wycieczka do Ciechocinka Łódź, Wycieczka do Ciechocinka Olsztyn, Wycieczka do Ciechocinka Poznań, Wycieczka do Ciechocinka Rzeszów, Wycieczka do Ciechocinka Szczecin, Wycieczka do Ciechocinka Warszawa, Wycieczka do Ciechocinka Wrocław
Wycieczka do Torunia Białystok, Wycieczka do Torunia Elbląg, Wycieczka do Torunia Gdańsk, Wycieczka do Torunia Katowice, Wycieczka do Torunia Kielce, Wycieczka do Torunia Kraków, Wycieczka do Torunia Lublin, Wycieczka do Torunia Łódź, Wycieczka do Torunia Olsztyn, Wycieczka do Torunia Poznań, Wycieczka do Torunia Rzeszów, Wycieczka do Torunia Szczecin, Wycieczka do Torunia Warszawa, Wycieczka do Torunia Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.