Kotlina Kłodzka – Praga – Błędne Skały

/Kotlina Kłodzka – Praga – Błędne Skały
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kotlina Kłodzka – Praga – Błędne Skały

2023-02-02T15:33:43+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd na zwiedzanie do Kopalni w Złotym Stoku jest dawną kopalnią złota nieczynną od kilkudziesięciu lat. Obecnie jest całkowicie przystosowana do ruchu turystycznego. Zwiedza się sporą część kopalni, podziemne wyrobiska, ale także wiele podziemnych ekspozycji. Następnie przejazd w pobliżu wsi Kletno na zwiedzanie Jaskini Niedźwiedzia
, która jest najdłuższą i najpiękniejszą jaskinią w Polsce. Łączna długość jej korytarzy i komnat wynosi ok. 3 km. Pełna skamieniałości zwierząt, które zamieszkiwały jaskinię ok. 2 milionów lat temu, bogatych form naciekowych i podziemnych strumieni zachwyca różnorodnością i tajemnicą. Przejazd na zakwaterowanie w Kudowie-Zdrój. Obiad w porze kolacji. Indywidualny spacer w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju – zabytkowy park o powierzchni 12,97 ha, położony jest w centralnej części uzdrowiskowego miasta i został założony ‎pod koniec XVIII wieku na wzór parków angielskich. Najchętniej odwiedzane miejsce przez kuracjuszy i licznie przyjeżdżających turystów – stanowi główną atrakcję uzdrowiska. Tuż przy Parku znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Całodniowa wycieczka do Pragi, gdzie zobaczymy: barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie – panorama miasta z ogrodów klasztornych, pałac Czerninów – jedna z największych barokowych rezydencji w Europie środkowej, sanktuarium MB Loretańskiej, Złotą Uliczkę, Hradczany: katedra Św. Wita – najokazalsza gotycka świątynia w Europie Środkowej, zamek królewski, Most Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, Klementinum – wielki zespół dawnego kolegium jezuitów, obecnie Biblioteka Narodowa. Rynek Starego Miasta z okazałym Ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym, pomnik Jana Husa, gotycki kościół NMP przed Tynem. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Błędnych Skał. Obszar Błędnych Skał ma powierzchnię ok. 22 ha. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6-11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca ciosowego. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, „Tunel”, „Wielka Sala”. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Czechy – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Pragi Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur Elbląg    Wycieczka do Pragi Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur Elbląg   Wycieczka do Pragi Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur Elbląg

Wycieczka do Pragi Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur Elbląg    Wycieczka do Pragi Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur Elbląg

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Praga – fot. by MurderousPass, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3337124/

Pozostałe zdjęcia:
fot. Bogdan Uhryn, Biuro Podróży Variustur


 

 

 


Wycieczka do Pragi Białystok, Wycieczka do Pragi Bydgoszcz, Wycieczka do Pragi Elbląg, Wycieczka do Pragi Gdańsk, Wycieczka do Pragi Katowice, Wycieczka do Pragi Kielce, Wycieczka do Pragi Kraków, Wycieczka do Pragi Lublin, Wycieczka do Pragi Łódź, Wycieczka do Pragi Olsztyn, Wycieczka do Pragi Poznań, Wycieczka do Pragi Rzeszów, Wycieczka do Pragi Szczecin, Wycieczka do Pragi Warszawa, Wycieczka do Pragi Wrocław
Kotlina Kłodzka, Praga, Błędne Skały, Kopalnia Złota, Jaskinia Niedźwiedzia, Czechy

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.