Kraków i okolice

/Kraków i okolice
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kraków i okolice

2023-02-03T11:14:04+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzanie – Zamek w Pieskowej Skale, obejrzymy Maczugę Herkulesa. Następnie przejazd autokarem. Piesza wędrówka z parkingu w dół Doliny Prądnika do Bramy Krakowskiej i Źródełka Miłości. Dalej spacer przez malowniczy wąwóz w otoczeniu wytworów skalnych. Zakwaterowanie w Krakowie lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Krakowa. Zwiedzimy dzielnicę Krakowa – Kazimierz. Dzielnica ta słynie jako ważne miejsce w historii Żydowskiej. Wejdziemy do Synagogi Remu oraz na cmentarz Remu, które są przeciekawym i unikatowym zespołem obiektów sakralnych z XVI wieku. Do dzisiaj w synagodze Remu są regularnie obchodzone nabożeństwa żydowskie, jest ona odwiedzana przez Żydów z całego świata. Następnie zwiedzimy Kirkut Remu, który jest jednym z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie. Przejście na Plac Nowy. W środku placu znajduje się okrąglak, gdzie można kupić słynne zapiekanki. Zwiedzimy Kościół Bożego Ciała, założony i ufundowany przez samego króla Kazimierza Wielkiego. Zobaczymy Muzeum Etnograficzne, który kiedyś był ratuszem i siedzibą władz miasta Kazimierz. Przejdziemy obok Kościoła Na Skałce. To jeden z najważniejszych kościołów Krakowa i, być może, Polski. W podziemiach znajduje się Krypta Zasłużonych. Spacer po centrum Krakowa, gdzie na trasie, którego zobaczymy słynny pomnik Smoka Wawelskiego. Wejdziemy do Katedry Wawelskiej, gdzie ujrzymy m.in. piękne wnętrze – miejsce koronacji królów polskich, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie. Dalej Wzgórze Wawelskie: dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny. Następnie przejście drogą królewską: Plac Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Krakowski, Wieża Ratuszowa, Kościół Mariacki. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, która jako jedyna z tego typu atrakcji na świecie została wpisana na listę UNESCO. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem M.B. Kalwaryjskiej, zwiedzimy salę poświęconą pamięci Papież JPII, który odwiedzał wielokrotnie to miejsce, a jako Papież był 2 razy z wizytą, zobaczymy klasztor OO. Bernardynów. Następnie Wadowice. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1325 r. i jest miejscem chrztu Karola Wojtyły. Kościół odwiedzał, w czasie każdej wizyty do rodzinnego miasta, papież Jan Paweł II. W Domu Ojca Świętego otwarto muzeum wraz z wystawami jego darów, które zwiedzimy. Czas wolny na skonsumowanie tradycyjnych kremówek. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kraków – fot. by Bogdan Uhryn


 

 

 


Wycieczka Kraków Białystok, Wycieczka Kraków Bydgoszcz, Wycieczka Kraków Elbląg, Wycieczka Kraków Gdańsk, Wycieczka Kraków Katowice, Wycieczka Kraków Kielce, Wycieczka Kraków Lublin, Wycieczka Kraków Łódź, Wycieczka Kraków Rzeszów, Wycieczka Kraków Szczecin, Wycieczka Kraków Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.