Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów

/Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów

2023-02-03T11:03:54+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Suwałk, gdzie zwiedzimy Muzeum im. Marii Konopnickiej. W 1956 roku, z inicjatywy Antoniego Patli powstało społeczne Muzeum Regionalne, które swoją siedzibę znalazło w części pomieszczeń dawnej Resursy, a w 1965 roku zostało przekształcone w „Muzeum Ziemi Suwalskiej”. W 1973 roku, dzięki staraniom Zygmunta Filipowicza, ówczesnego kierownika Muzeum Ziemi Suwalskiej, zostało utworzone muzeum poświęcone poetce. 23 sierpnia zwiedzającym udostępniona została pierwsza wystawa pt. „Maria Konopnicka 1842–1910”. Przejazd nad Jezioro Wigry, które powstało w wyniku ostatniego zlodowacenia 14 000 lat przed naszą erą. Jezioro kształtem przypomina literę „S” ze względu na kształt linii brzegowej, która ma długość około 60 km, a jego brzegi są wysokie i porośnięte lasami iglastymi. Pierwotnie jezioro nosiło nazwę Wingry, która wywodziła się od jaćwieskiego słowa wingris, czyli kręty. Zwiedzimy były klasztor zakonu kamedułów, który został ufundowany w 1667 roku przez Jana II Kazimierza Wazę. W 1805 klasztor zamknięto, a zakonnicy przenieśli się na podwarszawskie Bielany. W latach 1975 – 2010 mieścił się tam Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie obiekt jest we władaniu kościoła. Na terenie klasztoru znajdują się Apartamenty i Kaplica Papieska, Krypty w Kościele, Wieża Zegarowa, Wystawy oraz czytelnia Jana Pawła II, ufundowana po jego noclegu na terenie Klasztoru w 1999 r. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Sejn. Spacer po mieście podczas, którego zobaczymy m.in.: klasztor dominikanów z XVII w. , świątynię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny ze słynącą cudownymi łaskami figurką Matki Bożej Sejneńskiej, Synagogi: Biała i Stara Synagoga, ratusz miejski z 1770 roku, cztery pomniki: pomnik wdzięczności, powstania sejneńskiego, wdzięczności poległym w walce oraz pomnik Antanasa Baranauskasa. Przyjazd do Białegostoku, gdzie zobaczymy Pałac Branickich z najlepiej zachowanym ogrodem barokowym oraz XIX – wieczną cerkiew prawosławną p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy, kamienice. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Bohonik i Kruszynian, wsi w których mieszka mniejszość tatarska. Zwiedzanie meczetów i Mizarów (cmentarzy tatarskich). Przejazd do Krynek, gdzie zobaczymy największy cmentarz Żydowski na wschodzie. Przyjazd do Sokółki, zwiedzimy Kolegiatę św. Antoniego w Sokółce i Sanktuarium Cudu Eucharystycznego – czas na skupienie. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Studzienicznej. Nawiedzimy obraz Matki Bożej w sanktuarium, której kult sięga połowy XVIII wieku. Wizytę Jana Pawła II upamiętnia pomnik stojący na styku wody i lądu. Pielgrzymi przybywający do Studzienicznej piją wodę ze źródełka, gdyż pomaga ona – według nich – w leczeniu chorób oczu. Nad źródełkiem stoi figurka Matki Boskiej. Rejs statkiem na trasie „Papieskiej” do Augustowa przez Śluzę Przewięź – J. Białe – J. Necko. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: ulgowe bilety wstępu 70 zł / os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Meczet, Kruszyniany – fot. by Biuro Podróży Variustur

 

 

 

 


Wycieczka Podlasie Bydgoszcz, Wycieczka Podlasie Elbląg, Wycieczka Podlasie Gdańsk, Wycieczka Podlasie Katowice, Wycieczka Podlasie Kielce, Wycieczka Podlasie Kraków, Wycieczka Podlasie Lublin, Wycieczka Podlasie Łódź, Wycieczka Podlasie Olsztyn, Wycieczka Podlasie Poznań, Wycieczka Podlasie Rzeszów, Wycieczka Podlasie Szczecin, Wycieczka Podlasie Warszawa, Wycieczka Podlasie Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.