Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów

/Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów

Kategoria: Wycieczki krajowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Elbląg, wyjazd o godzinie 15:00. Przejazd na zakwaterowanie w Białymstoku lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Sokółki, zwiedzimy Muzeum Społeczne Ziemi Sokólskiej, które podzielone jest na trzy działy: historyczny, tatarski i etnograficzny. Przejazd do Bohonik – wsi, w której mieszka mniejszość tatarska. Jest to najstarsze w obecnych granicach Polski skupisko wyznawców islamu. Pamiętają one pierwszych Tatarów sprzed ponad 300 lat, osadzonych tu przez Jana III Sobieskiego. Zwiedzanie meczetów i Mizarów (cmentarzy tatarskich). Przyjazd do Supraśla i zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy, który jest jednym z sześciu prawosławnych monasterów męskich w Polsce. Na trasie zwiedzania zobaczymy również Pałac Buchholtzów oraz XIX – wieczny Dworek Zachertów. Wejście do Nowoczesnego Muzeum Ikon. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Białystok. Zobaczymy Pałac Branickich z ogrodem barokowym. Jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej na ziemiach dawnej Rzeczypospolitej określany mianem „Wersalu Podlasia”, „Wersalem Północy”, a także „Polskim Wersalem”. Obecnie jest siedzibą Uniwersytetu Medycznego. Spacer podczas, którego zobaczymy m.in.: kościół Św. Rocha, zabytki ulicy Lipowej, XIX – wieczną cerkiew prawosławną p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy, rynek T. Kościuszki z ratuszem, kamieniczki, austerię, cekhauz, kościół Farny, lożę masońską. Przejazd do Tykocina. Zwiedzanie synagogi znajdującej się w sąsiedztwie Małego Rynku. Jest obecnie drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Na trasie spaceru charakterystyczne drewniane domy dla regionu Podlasia. Kościół p.w. Trójcy Świętej przed którym na placu stoi pomnik Stefana Czarnieckiego, liczne drewniane domy, charakterystyczne dla Podlasia. Zobaczymy obiekt gastronomiczno-handlowy zbudowany według pomysłu inwestora na ruinach dawnego Zamku Królewskiego z XV w. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, lokalni przewodnicy, bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne, pilot, ubezpieczenie (NNW 5.000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 80 zł / os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Meczet, Kruszyniany – fot. by Biuro Podróży Variustur

 

 

 

 


Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów, Wycieczka krajowa, Wycieczka Polska, Wycieczka autokarowa, Zwiedzanie Sokółki, Zwiedzanie Muzeum Społeczne Ziemi Sokólskiej, Zwiedzanie Bohoniki, Zwiedzanie Supraśl, Zwiedzanie Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu, Zwiedzanie Pałac Buchholtzów, Zwiedzanie Dworek Zacherta, Zwiedzanie Muzeum Ikon w Supraślu, Zwiedzanie Białystok, Zwiedzanie Pałac Branickich w Białymstoku, Zwiedzanie Tykocin, Zwiedzanie Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie

By | 2025-05-08T16:04:18+00:00 styczeń 20th, 2018|Możliwość komentowania Odkryj Podlasie i poznaj historię Tatarów została wyłączona

Znajdź nas na Facebooku!