Śladami Łemków

/Śladami Łemków
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Śladami Łemków

2023-02-02T15:52:25+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Nowego Sącza i zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Małopolsce. Zobaczymy ruiny Zamku Królewskiego wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego, fragmenty murów miejskich i rynek z Ratuszem. Następnie przejedziemy do Miasteczka Galicyjskiego – filii Sądeckiego Parku Etnograficznego. Tutaj, dzięki zgromadzonym budowlom, które powstały na podstawie starych planów, rycin i zachowanych rynków miasteczek małopolskich m.in. Starego Sącza, Lanckorony czy Krościenka, poczujemy klimat sprzed wieków. Przejazd do hotelu w okolicy Muszyny lub Krynicy Zdrój. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Kwiatonia – małej wioski, która znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego. Napotkamy tu ślady kultury łemkowskiej. Podziwiać będziemy dawną prawosławną cerkiew św. Paraskiewy – drewnianą, zrębową budowlę krytą gontem z zachowanym kompletnym ikonostasem. Obiekt został kilka lat temu wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się na łemkowską świętą Górę Jawor – na początku XX wieku miały tu miejsce objawienia maryjne. Na szczycie góry znajduje się kaplica i źródełko z wodą o uzdrawiających właściwościach. Dalej Krynica – Zdrój. Zwiedzanie uzdrowiskowego kurortu: pijalnia wód, dom zdrojowy, deptak. W drodze powrotnej krótki postój w wiosce Powroźnik i podziwianie najstarszej cerkwi w Karpatach – cerkwi św. Jakuba Młodszego. Wybudowana na początku XVI wieku i wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jest jedną z największych atrakcji tego regionu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd na Słowację. Zwiedzanie miasteczka Bardejów, o którym pierwsza wzmianka pochodzi już z XIII wieku. Pospacerujemy po Starym Mieście, zobaczymy kościoły, cerkwie i synagogi, ratusz z XVI wieku, mury obronne z bramami, basztami i barbakanem oraz skład soli. Następnie przejazd do Lubowli – jednego z najstarszych miast na słowackim Spiszu. Zwiedzanie Zamku Lubowelskiego – ważnego zabytku miasta, wybudowanego pod koniec XIV wieku. Przejazd do wioski Litmanowa – słynnej głównie z objawień i kultu maryjnego. Zobaczymy Sanktuarium Matki Boskiej Litmanowskiej, a z wypływającego tu źródełka zaczerpniemy wody o cudownych właściwościach. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd autokarem do Doliny Czarnego Potoku i wyjazd kolejką gondolową (jedną z najdłuższych i najnowocześniejszych kolei tego typu w Polsce) na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m. n.p.m.). Ze szczytu podziwiać będziemy rozpościerające się górskie krajobrazy. Spacer z Jaworzyny w stronę autokaru – parking u podnóża góry. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do miejscowości Wiśnicz, w której znajduje się położony na zalesionym wzgórzu zamek z XV w. Budowla wzniesiona z kamienia, na planie czworoboku, jest jednym z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. Zwiedzanie zamku. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Słowacja – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Nowy Sącz – fot. by DzidekLasek, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1166430/


 

 


Wycieczka Śladami Łemków Białystok, Wycieczka Śladami Łemków Elbląg, Wycieczka Śladami Łemków Gdańsk, Wycieczka Śladami Łemków Katowice, Wycieczka Śladami Łemków Kielce, Wycieczka Śladami Łemków Kraków, Wycieczka Śladami Łemków Olsztyn, Wycieczka Śladami Łemków Rzeszów, Wycieczka Śladami Łemków Szczecin, Wycieczka Śladami Łemków Toruń, Wycieczka Śladami Łemków Warszawa, Wycieczka Śladami Łemków Wrocław, Wycieczka Śladami Łemków Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.