Szlak Piastowski

/Szlak Piastowski
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlak Piastowski

2023-02-02T15:14:39+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Kórnika, znanego jako posiadłość możnych rodów – Działyńskich i Zamoyskich, którzy pozostawili po sobie cenną pamiątkę – swą siedzibę, piękny zespół pałacowo – parkowy, zwiedzanie Muzeum. Następnie przyjazd do Poznania. Stare Miasta , gdzie dominującym akcentem jest renesansowy ratusz z zegarem  który każdego dnia uruchamia zegarowe koziołki. Zobaczymy kamienice wokół rynku, należące niegdyś do najbogatszych kupców, lekarzy i złotników, to żywa kronika poznańskiej historii. Przed ratuszem zobaczymy kopię pręgierza z figurą „egzekutora sprawiedliwości”, obok znajduje się malownicza rokokowa fontanna, na tyłach ratusz ustawiono rzeźbę poznańskiej Bamberki w charakterystycznym stroju ludowym. Najokazalszym pomnikiem na rynku jest figura św. Jana Nepomucena, patrona „od powodzi”. Zakup słynnych Rogali Marcińskich. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Gniezno
to miasto Św. Wojciecha i jest to historyczna stolica Polski. Katedra gnieźnieńska to nie tylko chluba i symbol miasta, ale również jeden z najważniejszych i najwspanialszych zabytków Polski. Obecny Kształt budowli pochodzi z XIV/XV w. Pierwsza świątynia powstała tu już ok. 970 roku i w zasadzie od początku związana była z kultem św. Wojciecha. Jego żywot ilustrują brązowe Drzwi Gnieźnieńskie – dzieło sztuki romańskiej z XII w. Zwiedzimy Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego. Przepłynięcie promem – zwiedzanie Wyspy Ostrów Lednicki nazywana również Wyspą Władców, był to główny ośrodek Państwa Polan i dawna rezydencja Mieszka I. Już sześć tysięcy lat temu wyspa była zamieszkana, a w drugiej połowie X wieku stał na niej potężny gród obronny. Następnie Imiołek, gdzie zobaczymy bramę Ryba – wielka stalowa konstrukcja w kształcie ryby – znak pierwszych chrześcijan. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego.
Strzelno, gdzie zwiedzimy 2 romańskie, obok stojące bardzo cenne kościoły m.in.: zobaczymy niespotykaną ilość relikwii świętych w ilości 680, kolumny romańskie, wiele barwnych polichromii oraz inne cenne obiekty. Kościół Świętej Trójcy i Najświętszej Maryi Panny w Strzelnie – trójnawowa bazylika z transeptem i zamkniętym apsydą prezbiterium. Budowę kościoła z granitowych kostek rozpoczęto w XII wieku i ukończono dopiero w połowie XIII wieku. W nim zobaczymy bardzo cenne kolumny pokryte płaskorzeźbą figuralną – należą do unikatowych zabytków romańskich. W całej Europie, oprócz kolumn strzelińskich, zachowały się rzeźbione kolumny tylko w Hiszpanii w Santiago de Compostela (w katedrze św. Jakuba) oraz we Włoszech – Wenecja katedra św. Marka. Obok stojąca Rotunda św. Prokopa w Strzelnie jest największą romańską świątynią w Polsce i zbudowana na planie koła oraz jest to jedyna na świecie romańska świątynia z czworokątnym prezbiterium, budowlę ocenia się na XIII w. Przejazd do Kruszwicy – miasto leżące nad największym jeziorem pojezierza Gnieźnieńskiego, nad jeziorem Gopło. Stoi tam 32 metrowa wieża, pozostałość zamku z czasów Kazimierza Wielkiego. Wieża ta nazywana jest mysią wieżą, od legendy o księciu Popielu – wejście. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Gniezno – fot. by goronzo, https://pixabay.com/images/id-456741/


 

 


Wycieczka na Szlak Piastowski Białystok, Wycieczka Szlak Piastowski Bydgoszcz, Wycieczka Szlak Piastowski Elbląg, Wycieczka Szlak Piastowski Gdańsk, Wycieczka Szlak Piastowski Katowice, Wycieczka Szlak Piastowski Kielce, Wycieczki Szlak Piastowski Kraków, Wycieczka Szlak Piastowski Lublin, Wycieczka Szlak Piastowski Łódź, Wycieczki Szlak Piastowski Olsztyn, Wycieczka Szlak Piastowski  Poznań, Wycieczka Szlak Piastowski Rzeszów, Wycieczka Szlak Piastowski Szczecin, Wycieczka Szlak Piastowski Warszawa, Wycieczka Szlak Piastowski Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.