Kategoria: Wolne miejsca dołącz do grupy, Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Władysławowo, wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6:00. Trasa przejazdu: Gdynia, Gdańsk, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork.
Gniezno to miasto Św. Wojciecha i jest to historyczna stolica Polski. Katedra gnieźnieńska to nie tylko chluba i symbol miasta, ale również jeden z najważniejszych i najwspanialszych zabytków Polski. Obecny Kształt budowli pochodzi z XIV/XV w. Pierwsza świątynia powstała tu już ok. 970 roku i w zasadzie od początku związana była z kultem św. Wojciecha. Jego żywot ilustrują brązowe Drzwi Gnieźnieńskie – dzieło sztuki romańskiej z XII w. Zwiedzimy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Przejazd na zwiedzanie Zamku w Kórniku – zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków, Działyńskich, Zamoyskich. W środku ogromne wrażenie robią bogato zdobione drewniane podłogi, odrzwia oraz sufity. Niezmienione, zachowane z pietyzmem wnętrza muzeum wyposażone są w meble różnych stylów i epok, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra, jak i obrazy. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Poznania. Wejście do Palmiarni. Największa w kraju i jedna z największych w Europie. Prezentowanych jest tam około 1100 gatunków roślin, a w akwarium 170 gatunków ryb oraz około 50 gatunków roślin wodnych. Zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego. W obiekcie znajdują się zbiory dotyczące zrywów niepodległościowych i prac organicznej w okresie zaborów, okresu II Rzeczypospolitej, walk i martyrologii podczas II wojny światowej oraz protestów i działalności opozycyjnej w latach 1945–1989. Spacer po Historycznym Zespole Miasta, gdzie dominującym akcentem jest renesansowy ratusz z zegarem, który każdego dnia uruchamia zegarowe koziołki. Zobaczymy kamienice wokół rynku, należące niegdyś do najbogatszych kupców, lekarzy i złotników, to żywa kronika poznańskiej historii. Przed ratuszem zobaczymy kopię pręgierza z figurą „egzekutora sprawiedliwości”, obok znajduje się malownicza rokokowa fontanna, na tyłach ratusz ustawiono rzeźbę poznańskiej Bamberki w charakterystycznym stroju ludowym. Najokazalszym pomnikiem na rynku jest figura św. Jana Nepomucena, patrona „od powodzi”. Możliwość zakupu słynnych Rogali Marcińskich. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Biskupin – najbardziej znany rezerwat archeologiczny z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla obronnego kultury łużyckiej. Zostały odkryte w 1933r., na podstawie wykopalisk odtworzono część osady. Zwiedzanie Muzeum Archeologicznego. Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-3 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5.000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 70 zł / os. (koszt wg cenników danego obiektu na rok 2024), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Gniezno – fot. by goronzo, https://pixabay.com/images/id-456741/
Wycieczka Krajowa, Wycieczka Autokarowa, Wycieczka Szkolna, Wycieczka Maj, Wycieczka Szlak Piastowski, Wycieczka Gniezno, Zwiedzanie Katedra Gnieźnieńska, Zwiedzanie Drzwi Gnieźnieńskie, Zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, Zwiedzanie Zamku w Kórniku, Wycieczka Poznań, Zwiedzanie Palmiarnia Poznańska, Zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Zwiedzanie Zegarowe Koziołki, Rogale Marcińskie, Zwiedzanie Biskupin, Zwiedzanie Muzeum Archeologiczne Biskupin