Świętokrzyskie – Magia Regionu

/Świętokrzyskie – Magia Regionu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Świętokrzyskie – Magia Regionu

2023-08-08T15:31:28+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Stegna, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 4:00. Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 5:00. Przyjazd do Zamku królewskiego w Chęcinach z przełomu XIII i XIV w. Zwiedzanie ruin starego zamczyska pamiętającego czasy Kazimierza Wielkiego i Władysława Łokietka, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę oraz w oddali Góry Świętokrzyskie. W ciągu ponad 700 lat istnienia znacząco się zmieniał – był rozbudowywany, niszczony, remontowany. Wiele tajemnic kryją wiekowe mury zamkowe. W 2015 roku Zamek – po ponad 2 letniej renowacji – ponownie udostępniono do zwiedzania. Następnie przejazd na zwiedzanie Jaskini „Raj”, która, jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu, wewnątrz temperatura +9 stopni C. Od 1972 roku udostępniona została dla ruchu turystycznego. Zakwaterowanie w Starachowicach, obiad w porze kolacji. Dla chętnych pobyt – Centrum Termalnym „Trzy Miotły”. Wieczorna rekreacja i wypoczynek – basen, jacuzzi, sauny itd. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” w Starachowicach, utworzone w 2001 roku na terenie dawnej huty. Przyrodnicza część muzeum obejmuje przede wszystkim modele dinozaurów ery mezozoicznej. Jednym z działów muzealnych to „Technika samochodowa”, poświęcona historii Fabryki Samochodów Ciężarowych „Star”. W tym replika jedynego polskiego papa mobile. „Górnictwo rud żelaza”, obejmuje ona eksponaty związane w wydobyciem rud żelaza na ziemi świętokrzyskiej, sięgającym swoją historią dwa tysiące lat wstecz oraz inne ciekawe działy muzealne. Przyjazd na zwiedzanie. Szydłów zyskał miano „polskiego Carcassonne” dzięki zachowanemu do czasów współczesnych XIV-wiecznemu układowi urbanistycznemu. Podczas spaceru zobaczymy średniowieczny zespół miejski – zachowane na długości 700m mury obronne z blankami i strzelnicami z XIV wieku. Z trzech prowadzących do miasta bram zachowała się Brama Krakowska z XIV wieku, przez którą wejdziemy do historycznej części miasta. Zwiedzimy późnorenesansowa synagogę z XVI wieku. Wewnątrz znajduje się zachowany aron ha-kodesz. Obecnie w synagodze mieści się muzeum z eksponatami związanymi z kulturą żydowską. Dalej zwiedzanie Kościoła św. Władysława z XIV w. – dwunawowy kościół farny ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego jako część pokuty za zabójstwo kanonika. Następnie w obrębie fortyfikacji dawnego miasta zwiedzimy zamek królewski z połowy XIV w. Zachowały się do dzisiaj ruiny pałacu królewskiego a także tzw. Skarbczyk z XV i XVI w. oraz barokowy budynek bramny z pozostałościami murów oddzielających zamek od miasta. Od 1961 mieści Muzeum Regionalne, które zwiedzimy. Szydłów słynie z produkcji śliwki, gdzie w regionie uprawia się ponad 30 gatunków. To „wyjątkowo smakowity” produkt lokalny – możliwość zakupu. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji. Dla chętnych pobyt – Centrum Termalnym „Trzy Miotły”. Wieczorna rekreacja i wypoczynek – basen, jacuzzi, sauny itd. Nocleg.
3. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Klasztoru na Łysej Górze (inna nazwa Święty Krzyż), to jeden z najważniejszych zabytków gór świętokrzyskich. Według legendy wybudowany w miejscu wskazanym przez Anioła królowi węgierskiemu, który zagubił się w świętokrzyskim lesie. Jako najstarsze polskie sanktuarium i miejsce złożenia Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Łysa Góra od średniowiecza jest miejscem licznie odwiedzanym – to magiczne miejsce w otoczeniu Puszczy Jodłowej. Łysa Góra także jest znana z potężnego gołoborza znajdującego się na jej północnym zboczu – krótki spacer, panorama z platformy widokowej. Wjazd meleksami do klasztoru oraz po zwiedzaniu zjazd na dół do parkingu – autokaru. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc), Starachowice zakwaterowanie w hotelu Senator 3* w pok. 2-os. (hotel posiada windę), wyżywienie wg oferty, śniadania bufet szwedzki – dania na ciepło, zimne przekąski, ciepłe i zimne napoje, ciasta, owoce etc.), obiadokolacje bufet szwedzki – dania ciepłe,  zimna płyta, napoje zimne i gorące, bilety wstępu, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
W cenie wejście do hotelowego Centrum Termalnego „Trzy Miotły”. Znajdują się w nim: basen ze ścianką wspinaczkową, jacuzzi, grota solna w której można poczuć rewelacyjny wpływ nasyconego jodem powietrza, sauna fińska, łaźnia parowa, łaźnia błotna, bar (korzystanie z baru – płatność we własnym zakresie).

DODATKOWO  PŁATNE: bilety wstępu, wjazd i zjazd meleksami (Święty Krzyż) – 110 zł / os., dopłata do pokoju 1-os. na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zdjęcie główne:
Zamek w Szydłowie – fot. by Biuro Podróży VARIUSTUR Bogdan Uhryn

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.