Zamki Dolnego Śląska

/Zamki Dolnego Śląska
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Zamki Dolnego Śląska

2023-02-03T11:09:26+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Niemcy, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Książa, gdzie znajduje się największy obiekt warowny na Dolnym Śląsku. Zwiedzanie zamku, przejście trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”. Zobaczymy salony barokowe oraz najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Dla zwiedzających udostępniona jest część tunelu o długości 96 m, szerokości 1,5 m oraz wysokości 2,5 m, kończącego się niedokończoną klatką schodową. Zamek otoczony jest tarasami z ogrodami – spacer po parku przypałacowym. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od przejście przez Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół, w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wejście na wewnętrzny dziedziniec. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek – Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Zwiedzanie Grünes Gewölbe – galeria sztuki, Muzeum Jubilerstwa i Złotnictwa założone w 1721 roku Augusta II Mocnego. Zwiedzimy m.in. skarbiec elektorów saskich i królów. Kolekcja obejmuje około 3100 przedmiotów ze srebra, złota, kamieni szlachetnych, kości słoniowej, bursztynu, korala, brązu, emalii, szkła, drewna i żelaza. Również zobaczymy zegarki, instrumenty szafy, szafki. Dalej Pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd szlakiem pałaców i ogrodów dolnośląskich. Zobaczymy przepięknej urody pałace i ogrody w stylu angielskim. Staniszów niegdyś uważany był za najpiękniejszą wieś w Kotlinie Jeleniogórskiej. Antyczne meble z ciemnego drewna zestawione z jasnymi wnętrzami dodają uroku i pozwalają przenieść się w czasie. Pałac dziś przeżywa okres świetności, odrestaurowany i jest z bogatym zapleczem gastronomicznym i hotelowym. Pałac Łomnica popadał w ruinę, dopiero w 1991 roku pojawiła się nadzieja na uratowanie tego wspaniałego zabytku. Obecnie urzekający wspaniałymi malowidłami, śląskimi żyrandolami zdobiącymi sale, jego wystrój pozwala przenieść się w epokę romantyzmu. Proces renowacji budynku nie był łatwy, koszty remontu były ogromne. Dzięki determinacji wnuka właścicieli z rodziny von Küster udało się ocalić Pałac. Pałac Wojanów to kolejna perełka Dolnego Śląska. Pierwsze wzmianki o nim pojawiły się już w XIII wieku. Najbardziej znaną właścicielką pałacu była najmłodsza córka króla Prus Fryderyka Wilhelma III, księżna Luiza. Podczas wojny i później popadł w ruinę. W 2002 roku pałac uległ prawie całkowitemu spaleniu, ale odrodził się na nowo w całej okazałości – stan obecny jest imponujący. Zamek – pałac w Karpnikach był często odwiedzany przez cesarza Wilhelma, zwłaszcza w jego młodzieńczych latach. Bywał tu także kilkakrotnie car rosyjski Mikołaj I. Neogotycki pałac jest budowlą trzykondygnacyjna, założoną na planie czworoboku, z wewnętrznym dziedzińcem. W pobliżu pałacu znajdują się zabudowania folwarczne sąsiadujące z rozległym parkiem krajobrazom. Obecnie w zamku mieści się hotel. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie malowniczo położonego Zamku Czocha, powstałego na przełomie XIII-XIV w. Stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Czocha to kilkanaście filmów i seriali, które tutaj powstawały (m.in. Gdzie jest generał, Tajemnica twierdzy szyfrów, Wiedźmin i wiele innych). Aura mrocznej wojennej przeszłości, miejsce tajemnicze z pewnością magiczne. Turyści chętnie zaglądają do „studni niewiernych żon”, skąd podobno czasami dochodzą jęki i zawodzenia. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os, wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Niemcy – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek Czocha – fot. by Saga1974, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-778934/


 


Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Białystok, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Elbląg, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Gdańsk, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Katowice, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Kielce, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Kraków, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Olsztyn, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Rzeszów, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Szczecin, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Toruń, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Warszawa, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Wrocław, Wycieczka Zamki Dolnego Śląska Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.